Російська програла українській: бізнес почав вживати українську мову в 6 разів частіше, ніж російську

image
9 Листопада 2022, 19:25
Поділитися:

Work.ua проаналізував понад три мільйони вакансій з 2015 року до сьогодні та визначив, як змінювалася мова спілкування роботодавців і шукачів на тлі повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Українська б’є рекорди

У жовтні 2022 року роботодавці розмістили 84% вакансій українською мовою і лише 13% російською. Водночас з моменту повномасштабного вторгнення використання державної зросло на 30%, російської — впало втричі.

Цікаво, що 8 років тому ситуація була майже протилежною — 16% українською і 80% російською. Використання англійської мови тримається на рівні 3% протягом всього часу.

Примітно, що найукраїнізованішими виявляються великі бізнеси — 96% із них розміщують вакансії українською мовою. Трохи менш українізованими є представники мікробізнесу — вони розміщують 77% вакансій українською.

Найшвидше українізуються Дніпро, Харків та Одеса

Найбільш українізованим містом був і залишається Львів — 97% вакансій українською. Не відстає від нього і Київ — 84%. Водночас найвищу динаміку зростання української вдвічі й падіння російської демонструють Дніпро, Харків та Одеса.

Російська програла українській: бізнес почав вживати українську мову в 6 разів частіше, ніж російську, фото-2

Молодь — майбутнє української!

Що стосується використання мови в резюме шукачів, то там ситуація дещо відрізняється: 66% резюме, створених у жовтні, — українською, 18% — англійською і 16% — російською.

Російська програла українській: бізнес почав вживати українську мову в 6 разів частіше, ніж російську, фото-3

Найцікавіші дані ми побачимо, коли подивимось углиб резюме в розрізі за віком. Українську мову частіше використовує молодь 16-25 років та кандидати 40-44 років — 68% та 69% відповідно. Однак молодь демонструє найменше вживання російської — 15%. Найбільше використовують російську кандидати 55+ — 34%.

Російська програла українській: бізнес почав вживати українську мову в 6 разів частіше, ніж російську, фото-4

Жінки трохи більше використовують українську, ніж чоловіки. Натомість чоловіки більше використовують англійську.

Російська програла українській: бізнес почав вживати українську мову в 6 разів частіше, ніж російську, фото-5

До речі, найбільше вакансій українською — 88% — розміщують у категорії «Адміністрація, керівництво середньої ланки». Найменше — 71% розміщують у категорії «IT, комп’ютери, інтернет», проте там найбільша кількість вакансій — 15% англійською.

Російська програла українській: бізнес почав вживати українську мову в 6 разів частіше, ніж російську, фото-6

Вас також може зацікавити: Стан ринку праці у Києві: що буде з робочими місцями й зарплатами та кого шукають роботодавці

44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua