Рашисти піддають українських полонених тортурам, – Офіс омбудсмана
1 Травня 2022, 20:11
Поділитися:

1 травня 2022 г. 20:06

Російські окупанти викрали Володимира Хропуна, волонтера “Червоного Хреста”, у с. Козаровичі Київської області. Після звільнення під час обміну, який відбувся 9 квітня, він розповів про чисельні факти знущань московитів над бранцями, тортури та приниження.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Захоплюючи у заручники мирних мешканців, російські окупанти порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема статті 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, згідно з якою категорично забороняється безпідставне затримання цивільних заручників”, – наголосила Омбудсман Людмила Денісова.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Перші кілька днів Володимира Хропуна разом із іншими полоненими тримали в с. Димер у підвалі фабрики, де у приміщенні площею 28 кв. м. разом з ним утримувалося близько 40 людей.

Володимир розповідає, що військові били їх прикладами, застосовували електрошокери та всіляко знущалися. Йому зав’язали очі та руки, і вимагали надати інформацію про українську армію.

Полонених протримали в Україні майже тиждень, після чого перевезли до Білорусі, а звідти – до російської в’язниці, де знущання продовжилися. Рашисти принижували полонених, ставили на коліна і змушували приймати незручні пози. За будь-якої нагоди полонених українців били.

Володимир нарахував 72 полонених, які перебували в ув’язненні в безпосередній близькості від нього, але судячи зі звуків, що лунали, бранців було набагато більше.

Нагадаємо, з окупованого Херсона 26 квітня фсб росії вивезло 58 дітей-сиріт у невідомому напрямку. Про подальшу їх долю наразі нічого невідомо. Колишній дитячий омбудсмен Микола Кулеба звинувачує в цьому омбудсмена Людмилу Денісову, яка розголосила місцезнаходження дітей.

Читайте: ЗМІ показали фото евакуації перших ста маріупольців з оточеної ворогом “Азовсталі”

Фото: Офіс омбудсмана

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона