Рашисти не мали наміру обмінювати українських полонених в Оленівці і вбили їх, щоб знищити сліди тортур, – ГУР

image
3 Серпня 2022, 20:17
Поділитися:

3 серпня 2022 г. 20:06

Встановлено деякі обставини навмисного вбивства українських військовополонених в колонії в Оленівці (Донецька область), в якій перебували українські військовополонені, у тому числі з полку “Азов”. Російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців, що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді, умисно знищила полонених.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Головного управління розвідки Міноборони

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Допити полонених проводили слідчі т. зв. “мдб днр” спільно з представниками ПВК “Вагнер” та фсб рф. Під час допитів активно використовувалися фізичні тортури та побої. Такі заходи, у першу чергу, були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію з метою зламу морально-психологічних якостей українських воїнів. У разі реалізації зазначеного плану представники фсб планували залучити українських полонених до зйомки у проросійських репортажах. Мета ефіру полягала у висвітленні визнання полоненими “скоєних ними злочинів, звірств проти місцевого населення, відречення бійців від своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що допити проводилися конвеєрно на регулярній основі, проте не мали успіху. Українські полонені проявили виключну мужність та незламну силу волі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК “Вагнер” з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.

Читайте: ООН не відповідає на запити України щодо вибуху в Оленівській колонії, – омбудсмен

Фото: Офіса генпрокурора

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона