Ракета, що наробила лиха у Польщі, могла бути засобом української ППО, – президент Дуда

image
16 Листопада 2022, 16:04
Поділитися:

16 листопада 2022 г. 15:49

Президент Польщі Анджей Дуда (на фото при мікрофоні) заявив, що наразі немає чітких доказів того, хто запустив ракету, яка у вівторок, 15 листопада, впала на території Польщі та вбила двох людей. При цьому президент вважає, що немає жодних ознак того, що це був навмисний напад на Польщу.

Про цеKВ стало відомо зі слів Анджея Дуди, сказаних ним на засіданні Ради національної безпеки Польщі 16 листопада 2022 року (Дуду цитує ZN,UA).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Немає жодних ознак того, що це був навмисний напад на Польщу. Ймовірно, це була ракета С-300 російського виробництва. На даний момент у нас немає доказів того, що це була ракета, випущена російською стороною”, – сказав польський президент.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Дуда додав, що “багато ознак того, що це була ракета ППО, яка, на жаль, впала на територію Польщі”.

“Ми маємо справу з надзвичайними подіями, пов’язаними з масованим нападом Росії на Україну. Україна захищалася. На жаль, величезна частина ракет була випущена в бік Заходу України”, – додав він і зазначив, що наразі немає жодних непрямих доказів, які б дозволяли зробити висновок, що це був напад на Польщу, а такі інциденти повторюватимуться у майбутньому.

Тим часом Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що, за попередніми даними, ракета, яка вдарила по території Польщі, належала українській ППО. Та наразі розслідування все ще триває. Про це Столтенберг сказав після завершення екстреного засідання Північноатлантичної ради на рівні послів.

Також генсек зазначив, що відповідальність за цей інцидент лежить на Росії: “Це не провина України. Росія несе всю відповідальність, оскільки продовжує незаконну війну проти України”.

Читайте: Лідери G7 та НАТО висловили підтримку Україні і готові допомогти Польщі у розслідуванні вибухів на кордоні

Фото: “Мілітарний”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона