Рада законодавчо дозволила змінювати цільове призначення земель, де росте ліс
20 Червня 2022, 19:15
Поділитися:

20 червня 2022 г. 19:10

Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому як закон проект законодавчого акту, що дозволяє змінювати цільове призначення лісів. Процедуру зробили складною, але не нереальною.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення заступниці голови парламентської фракції “Слуга народу” Олени Шуляк.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Законопроект №5650 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів” у другому читанні та в цілому підтримали 273 народних депутати.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами Шуляк, в прийнятій редакції законопроект передбачає такі новели:

декларується необхідність збереження самосійних лісів та степів;

положення законопроекту спрощують та простимулюють процедуру лісорозведення. Задля збереження лісів запропоновано зробити складнішою процедуру зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення та інших лісовкритих площ. Пропонується заборонити використання інвазійних видів дерев при лісорозведенні;

встановлюється заборона на лісорозведення на степових ділянках;

закладаються умови для збереження сіножатей та пасовищ від розорювання;

консервації тепер будуть підлягати землі, які еродовані чи використовуються з порушеннями, а не ті що є малопродуктивними, але вкриті природною рослинністю (“Разом з цим, удосконалено порядок консервації земель”);

вводиться можливість викупу земельних ділянок за кошт бюджету для збереження територій природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства;

вводиться право установи ПЗФ відразу вести діяльність замість лісгоспу після створення не чекаючи проекту землеустрою.

Як інформувала KВ, законопроект №5650 покликаний вирішити два блоки проблем у сфері охорони навколишнього середовища збереження лісів та його площі й усунення ризиків для біорізноманіття природних екосистем, що виникли внаслідок земельної децентралізації.

Кабміну, згідно із законопроектом в редакції першого читання, надається право узгоджувати зміну цільового призначення лісів на землях усіх категорій та право віддавати у постійне користування лісу державної форми власності для ведення лісового господарства.

Також визначаються механізми збереження самосійних лісів із подальшим веденням лісового господарства на цих територіях.

Забороняється розорювання пасовищ та сінокосів до 2025 року. Спрощується процедура переведення земель приватної власності на землі лісового фонду.

Передбачено інвентаризацію відмінних від ріллі ділянок, переданих з державної у комунальну власність з метою виявлення природоохоронних ділянок та вжиття заходів для їх збереження.

Крім цього, законопроектом запроваджується механізм викупу державою земельних ділянок для збереження територій природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства.

Читайте: Экологический комитет ВР рекомендовал закон, позволяющий Кабмину изменять целевое назначение лесов

Фото: Lexinform

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона