Рада заборонила імпортувати в Україну книжки з рф та білорусі
20 Червня 2022, 19:54
Поділитися:

20 червня 2022 г. 19:50

Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому як закон проект акту про заборону імпорту видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з республіки білорусь. Під забороною буде також видання і продаж книг авторства громадян рф. Але ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення спікера ВР Руслана Стефанчука за підсумками пленарного засідання 19 червня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Законопроект №7459 “Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України” в цілому підтримали 306 народних депутатів.

Законопроект голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва (і з ним інших членів цього комітету ВР) з наступного дня після його опублікування запроваджує дозвільний порядок ввезення з інших країн для книг мовою держави-агресора, а також забороняє випуск, ввезення, поширення в Україні книжкових видань, що містять твори авторів – громадян РФ і антиукраїнську літературу. Винятки – лише для тих авторів, які відмовилися від російського громадянства і які стали громадянами України.

Ще одним винятком є випуск і поширення виданих в Україні книг авторів – громадян РФ у період до 1 січня 2023 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Водночас зберігається можливість ввезення такої продукції не з метою поширення в кількості до 10 екземплярів, якщо тільки вона не в реєстрі продукції антиукраїнського змісту.

За ввезення продукції антиукраїнського змісту встановлюється штраф у розмірі від 2 до 10 мінімальних зарплат.

“В Україні з 1 січня 2023 року книги видаватимуться та розповсюджуватимуться державною українською мовою, мовами корінних народів України та офіційними мовами Європейського Союзу. Книги іншими мовами можуть видаватися і поширюватися, якщо вони видані мовою оригіналу. Таким чином, в Україні можна буде вільно видавати (ввозити, поширювати) твори будь-якою (зокрема, російською) мовою громадян України або будь-які твори іноземців мовою оригіналу. Однак не можна буде видавати, ввозити, поширювати, наприклад, популярну зарубіжну літературу в перекладі російською мовою”, – коментувала раніше законопроєкт №7459 один із його авторів Євгенія Кравчук, заступник голови фракції “Слуга народу”, яку цитує “Інтерфакс-Україна”.

“Я радий вітати заборону на законодавчому рівні російського контенту – пісень, виступів російських артистів та розповсюдження російських книг, – прокоментував прийняття документу міністр культури та інформаційної політики, екс-голова профільного парламентського комітету Олександр Ткаченко. – Війна довела, що давно вже настав час переходити на україномовний контент. І це має бути закріплено на законодавчому рівні. Ми повинні заміщувати російський контент українським на всіх рівнях – від музики до бібліотек. Натомість україномовний контент набирає обертів. Ми вже бачимо популярність українського контенту та мови на прикладі YouTube, в Instagram, чуємо просто це на вулицях, на радіо. Прийняті рішення покликані допомогти українським авторам ділитися якісним контентом з якнайширшою аудиторією, яка після російського вторгнення на фізичному рівні не сприймає будь-який російський креативний продукт”.

Як інформувала KВ, на тому ж засіданні 19 червня Рада прийняла в цілому як закон проект про заборону російської музики на радіо, телебаченні та в публічному громадському просторі.

В автобусах і маршрутках не можна буде включати взагалі ніякої музики чи фільмів. А квота національного продукту і обсяг української мови ведення радіопередач збільшаться. Заборони вступають у силу за три місяці після опублікування прийнятого закону.

Читайте: ВР заборонила публічну трансляцію російської музики і радіо в маршрутках

Фото: “Слово і діло”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона