Рада з другої спроби все-таки забрала “військовий ПДФО” у громад

image
8 Листопада 2023, 13:56
Поділитися:

8 листопада 2023 г. 13:46

Верховна Рада (ВР) прийняла у повторному другому читанні законопроект, який передбачає заднім числом (з 1 жовтня) забрати у місцевих бюджетів частину податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу. За законом, кошти направлятимуться не до бюджету громад, а до спеціального фонду державного бюджету на закупівлю дронів, артилерійських снарядів, зброї та боєприпасів.

Про це KВ стало відомо з повідомлення в телеграм-каналі народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос”).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Парламент схвалив у повторному другому читанні законопроект №10037 (в цілому) щодо військового ПДФО та акцизу на дороги. “За” – 253 голосів. Ціна питання в цьому і наступному році для загального Бюджету від законопроекту №10037 становить: 214,7 млрд гривень на військові видатки”, – написав Железняка.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно законопроекту, з 1 жовтня по 31 грудня “військове ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації та Міноборони на закупівлю артилерійських систем. Очікувана сума відрахувань становить 26 млрд гривень.

З 1 січня і до 31 грудня рок , в якому припинено чи скасовано воєнний стан “військове ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:

45% – ДСЗІ на закупівлю дронів (прогноз 43+ млрд гривень);

45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (прогноз 43+ млрд гривень);

10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд гривень).

Нагадаємо, 12 вересня Кабінет міністрів Дениса Шмигаля вніс до Верховної Ради законопроект, розроблений Міністерством фінансів, який передбачає з 1 жовтня забрати у місцевих бюджетів частину податку на доходи фізичних осіб, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу. За ініціативою Уряду, кошти направлятимуться не до бюджету громад, а до спеціального фонду державного бюджету.

Читайте: Кабмін пропонує Раді “забрати” військовий ПДФО у громад

20 вересня Рада прийняла даний законопроект за основу. Раніше Асоціація міст України звернулась до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо ініціативи вилучення з доходів місцевих бюджетів “військового” ПДФО. В асоціації вважають, що така ініціатива руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників України та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням.

Читайте: Вилучення “військового” ПДФО в громад зруйнує систему оборони України, – Асоціація міст України

Також в Асоціації міст України та Всеукраїнській асоціації ОТГ впевнені, що рішення вилучити “військовий” ПДФО з місцевих бюджетів, перенаправивши його до державного поставить хрест на фінансовій незалежності тергромад. У громадах бояться, що без цих коштів ускладниться оперативне забезпечення військових на місцях. У свою чергу, уряд наполягає, що вилучення військового ПДФО з місць підсилить обороноздатність держави. Плюс, позаочі урядовці кажуть, що це трошки стишить скандал навколо місцевих закупівель під час війни. Тож, такі факти, як “барабани” чи “ремонт стадіону”, не будуть повторюватися і збурювати суспільство.

Читайте: Згортання децентралізації: громади Київщини заявили про неспроможність у разі вилучення військового податку

Однак, вже 17 жовтня ВР провалила голосування за даний законопроект. Законопроект був відправлений на повторне друге читання.

Читайте: Рада провалила голосування за законопроект, який забрав би військовий ПДФО у громад

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона