Рада тимчасово заборонила стягувати борги за ЖК-послуги з громадян, що живуть в зоні бойових дій чи в оточенні

image
29 Липня 2022, 14:03
Поділитися:

29 липня 2022 г. 14:00

Верховна Рада (ВР) ухвалила закон, що забороняє примусово стягувати борги за житлово-комунальні послуги з певних категорій громадян. Ця заборона стосуватиметься людей, що живуть в зоні бойових дій, перебувають чи перебували в оточенні або під окупацією, і діятиме не завжди, але упродовж воєнного стану.

Про цеKВ стало відомо за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулося 27 липня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Законопроект №7531 “Про внесення зміни до пункту 10-2 розділу ХІІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про виконавче провадження” щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану” в цілому підтримали 312 народних депутатів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Документ передбачає, що тимчасово, на період дії воєнного стану, забороняється примусове стягнення з людей заборгованості за житлово-комунальні послуги в громадах, розташованих у районах проведення воєнних дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації.

Заборона стосується також людей, що живуть в оточенні ворога, або якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, яке було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних дій.

Крім того, законопроект уточнив норму, за якою на час дії воєнного стану заборонено виконання рішень, боржниками за якими є підприємства оборонно-промислового комплексу, органи військового управління, військові частини, вищі військові навчальні заклади, установи та організації зі складу Збройних Сил. А саме: ця норма не стосуватиметься рішень за позовами фізичних осіб про стягнення заробітної плати та грошового забезпечення військовослужбовців.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту (автор – Андрій Костін, коли він ще був головою правового комітету ВР до його призначення Генпрокурором, та інші), “прийняття Закону дозволить сприятиме захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина в умовах воєнного стану”.

Читайте: У КМДА нагадали, як сплатити за комунальні послуги онлайн

Фото: “Слово і діло”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона