Рада провалила голосування за законопроект, який забрав би військовий ПДФО у громад

image
17 Жовтня 2023, 13:49
Поділитися:

17 жовтня 2023 г. 13:45

Верховна Рада (ВР) провалила голосування за законопроект, який передбачав забрати у місцевих бюджетів частину податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу. За ініціативою Уряду, кошти прямували би не до бюджету громад, а до спеціального фонду державного бюджету.

Про це KВ стало відомо з допису на сторінці в Facebook народного депутата Олексія Гончаренка (фракція “Європейська солідарність”).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Забрати ПДФО в громад не вийшло. Закон №10037 відправлений на повторне друге читання. Для того, щоб закон був прийнятий, було необхідно 226 голосів. Він набрав 223”, – написав Гончаренко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нардеп Ярослав Железняк (група “Голос”) повідомив, що законопроект відправили на повторне друге читання зі скороченим терміном підготовки до повторного читання.

Нагадаємо, 12 вересня Кабінет міністрів Дениса Шмигаля вніс до Верховної Ради законопроект, розроблений Міністерством фінансів, який передбачає з 1 жовтня забрати у місцевих бюджетів частину податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу. За ініціативою Уряду, кошти направлятимуться не до бюджету громад, а до спеціального фонду державного бюджету.

До другого читання в законопроект були внесені правки, які пропонують, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військове ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України для здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання (13 млрд гривень) та Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України на закупівлю артилерійських систем (13 млрд гривень).

З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан “військове ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:

Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації – 45%;

Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України – 45%;

розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО – 10%.

Крім того, у місцевих бюджетах збираються залишити лише 64% “звичайного ПДФО”. При цьому не менше 4% мають бути спрямовані на розрахунки під час виробництва теплової енергії, а також на підтримку підприємств ТКЕ та водоканалів.

Читайте: Кабмін пропонує Раді “забрати” військовий ПДФО у громад

20 вересня Рада прийняла даний законопроект за основу. Раніше Асоціація міст України звернулась до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо ініціативи вилучення з доходів місцевих бюджетів “військового” ПДФО. В асоціації вважають, що така ініціатива руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників України та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням.

Читайте: Вилучення “військового” ПДФО в громад зруйнує систему оборони України, – Асоціація міст України

Також в Асоціації міст України та Всеукраїнській асоціації ОТГ впевнені, що рішення вилучити “військовий” ПДФО з місцевих бюджетів, перенаправивши його до державного поставить хрест на фінансовій незалежності тергромад. У громадах бояться, що без цих коштів ускладниться оперативне забезпечення військових на місцях. У свою чергу, уряд наполягає, що вилучення військового ПДФО з місць підсилить обороноздатність держави. Плюс, позаочі урядовці кажуть, що це трошки стишить скандал навколо місцевих закупівель під час війни. Тож, такі факти, як “барабани” чи “ремонт стадіону”, не будуть повторюватися і збурювати суспільство.

Читайте: Згортання децентралізації: громади Київщини заявили про неспроможність у разі вилучення військового податку

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона