Рада на пленарному засіданні 19 червня прийняла низку законів і постанов
19 Червня 2022, 18:40
Поділитися:

19 червня 2022 г. 18:24

Сьогодні, 19 червня, Верховна Рада (ВР) на пленарному засіданні прийняла в цілому 15 законів та 3 постанови, в першому читанні – 2 законопроекти. Зокрема депутати проголосували за звернення до ЄС про надання Україні статусу кандидата, підтримали вихід з угод СНД та прийняли ще низку законів і постанов.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Верховної Ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зокрема, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук розповів, що 19 червня на пленарному засіданні парламенту було прийнято постанову №7471 щодо звернення Верховної Ради України до парламентів та урядів держав-членів ЄС із закликом підтримати прагнення України щодо визнання її європейської перспективи.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також депутати схвалили постанову №7430 зі зверненням до урядів та парламентів іноземних держав щодо припинення дії договорів із рф про уникнення подвійного оподаткування.

Проголосована постанова №7450 щодо звернення до комітетів ООН з прав людини, з прав дитини, Міжнародного суду ООН в Гаазі, Верховного комісара ООН у справах біженців про порушення російською федерацією міжнародних договорів та конвенцій та про неприпустимість передання в сім’ї російських громадян українських дітей, викрадених та примусово вивезених до держави-агресора, інших країн або в межах окупованих територій України, додав парламентарій.

П’ять схвалених законів забезпечили вихід України з угод СНД та з державою-агресором:

№0149 про припинення дії Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво;

№0093 щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку;

№0103 про створення Міждержавного резерву біопрепаратів і інших засобів захисту тварин у державах – учасницях СНД;

№0147 про підтримку і розвиток малого підприємництва в державах – учасницях СНД.

№0141 про вихід з вихід з Протоколу СНД про внесення поправок до Угоди про Міжурядовий фельд’єгерський зв’язок.

Законом №0155 депутати ратифікували Угоду про внесення змін до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією.

Законом №7273-д визначили поняття національного музичного продукту, запровадили програми його підтримки та розвитку. Заборонили публічне виконання фонограм авторів і виконавців – громадян росії. Збільшили до 40% частку пісень та до 75% добового обсягу ведення новинно-аналітичних та розважальних передач державною мовою при здійсненні радіомовлення.

Також законом №7417 стабілізували діяльність Українського культурного фонду як важливої установи розвитку сфери культури;

Законом №7432 депутати скасували військовий збір для бійців на передовій на час дії воєнного стану.

Закон № 7459 забороняє імпорт видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф.

Законом №7328 відтермінували електронізацію скарг в публічних закупівлях.

Закон №7293 покращить функціонування системи професійної освіти в умовах воєнного стану.

Закон №6287 передбачає підтримку книгарень, що продають книжки українською мовою, а також державні сертифікати на купівлю книг для дітей

Законом №7337 депутати усунули дискримінацію отримувачів пенсії.

Закон №7325 надає право КМУ визначати тривалість навчального року.

Також, як повідомив спікер Ради, прийнято за основу законопроєкт №7310 про спрощення встановлення фактів народження та смерті осіб в умовах воєнного чи надзвичайного стану та законопроєкт №7398 для забезпечення вимоги цивільного захисту під час планування та забудови територій.

Нагадаємо, Європейська комісія рекомендувала Європейській Раді надати Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу (ЄС). Остаточне рішення про кандидатство України в ЄС ухвалить саміт Євроради 23-24 червня.

Читайте: Єврокомісія рекомендувала саміту глав держав Євросоюзу надати Україні статус кандидата в члени ЄС

Фото: uhe.gov

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона