"Кораловий слиз" українських лісів: що це за незвичайний помаранчевий плазмоїд

"Кораловий слиз" українських лісів: що це за незвичайний помаранчевий плазмоїд
22 Червня 2024, 06:10
Поділитися:


Джерело: Гриби України

Слизовик Цератіомікса чагарникова (Ceratiomyxa fruticulosa) зараз повсюдно, а от її форма Ceratiomyxa fruticulosa var. porioides зустрічається трохи рідше.

На цих фото вона на різних етапах розвитку – молода, розвинена і ймовірна стадія спороношення, бо з поверхні цього “сиропу” відбувалось пиління білого порошку.

У момент фотографування піймав себе на думці, що ніколи не бачив який вигляд цей слизовик (як звичайна так і порова форма) має у зрілому стані, тому і припустив, що розрідження і є дозріванням, хоча це може бути і якась вада розвитку, чи ураження грибами.

Київ, 16.06.2024, – розповів Євген Руденко.

"Кораловий слиз" українських лісів: що це за незвичайний помаранчевий плазмоїд

Ось декілька цікавих фактів про Ceratiomyxa fruticulosa var. porioides:

 • Зовнішній вигляд: Цей слизовик має яскраво-жовтий або помаранчевий колір і гладку, желеподібну текстуру. Він може рости поодинці або утворювати скупчення, що нагадують подушки або коралові рифи.
 • Харчування: Ceratiomyxa fruticulosa var. porioides харчується мікроскопічними організмами, такими як бактерії та гриби. Він використовує свої псевдоподії (тимчасові виступи цитоплазми), щоб захопити здобич.
 • Розмноження: Цей вид може розмножуватися як статевим, так і нестатевим шляхом. При статевому розмноженні слизовик утворює спори, які проростають в нові особини. При нестатевому розмноженні слизовик може ділитися на частини, які потім розвиваються в нові особини.
 • Рух: Ceratiomyxa fruticulosa var. porioides може рухатися, використовуючи свої псевдоподії. Він може переміщатися по твердій поверхні або плавати у воді.
 • Властивості: Цей слизовик має деякі цікаві властивості. Він може виживати в екстремальних умовах, таких як висока температура, радіація та хімічні речовини. Він також має антибактеріальні та протигрибкові властивості.
 • Значення: Ceratiomyxa fruticulosa var. porioides відіграє важливу роль у екосистемі, розкладаючи органічні речовини та переробляючи поживні речовини. Він також може бути корисним для людей, адже його властивості можуть бути використані для розробки нових ліків та матеріалів.

Ceratiomyxa fruticulosa var. porioides – це дивовижний та маловивчений вид, який відкриває нам нові знання про світ слизовиків.

Важливо зазначити:

 • Цей вид не є їстівним.
 • Дослідження властивостей Ceratiomyxa fruticulosa var. porioides все ще тривають, і його потенційні застосування ще не повністю досліджені.


Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

 • "Гном у зеленому": біля Василькова знайшли гриба-папугу

 • "Чарівник Смарагдового міста": біля Германівки знайшли гриба з зеленим капелюхом

 • Дивний гриб знайшли на дитячому майданчику між багатоповерхівкамиSource link