Путін спробував відвернути увагу від Саміту миру заявою про “мирні” переговори

Путін спробував відвернути увагу від Саміту миру заявою про “мирні” переговори
17 Червня 2024, 11:12
Поділитися:

Заяви російського диктатора Володимира Путіна про нібито готовність Росії вести переговори з Україною були націлені на саботаж Глобального саміту миру у Швейцарії та частково досягли цієї мети.

Про це йдеться в аналітиці впливового Інституту вивчення війни (ISW), передає інтернет-видання “Хвиля”.

Експерти зазначають, що Путін спеціально озвучив свої вимоги щодо “мирних” переговорів за день до початку саміту у Швейцарії 15 червня. Це була інформаційна операція Кремля, спрямована на підрив підтримки Заходом законних українських вимог щодо встановлення справедливого миру.

Саміт був покликаний залучити ширше міжнародне співтовариство у процес припинення війни на основі Статуту ООН та норм міжнародного права. Проте заяви Путіна переорієнтували частину уваги абсурдні російські умови “переговорів”.

Диктатор спробував відвернути увагу від головного завдання саміту – вироблення міжнародного консенсусу задля досягнення миру. Серед “попередніх умов” для РФ – визнання Україною незаконної анексії окупованих територій, демілітаризація та відмова від вступу до будь-яких блоків зовнішньої безпеки.

В ISW підкреслили, що заяви Путіна про його відкритість до “будь-яких переговорів”, які не мають на увазі капітуляцію України, по суті вводять в оману. Таким чином, його заяви про “готовність до переговорів” переорієнтували міжнародний дискурс, вказавши, що Путін не зацікавлений у дотриманні принципів Статуту ООН.

Деякі західні офіційні особи визнали, що Росія спробувала зірвати мету саміту та сфокусувати увагу на своїй відсутності. Віце-президент США Камала Харріс заявила, що “мирна” пропозиція Путіна була не закликом до переговорів, а вимогою капітуляції України.

Прем’єр Нідерландів Марк Рютте зазначив, що Росію потрібно на якомусь етапі залучити до мирного процесу, але визнав, що зараз Путін не зацікавлений у переговорах. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що без участі РФ миру в Україні не досягти, але Росія відкидає усі заклики до миру.

Представник США в ООН Роберт Вуд розцінив рішення РФ скликати засідання Ради безпеки 14 червня як спробу відвернути увагу від саміту у Швейцарії.

У свою чергу, британський прем’єр Ріші Сунак сказав, чому Путін намагався зірвати саміт миру.

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві