Психологічна допомога: в Україні створюють цілодобову гарячу лінію Lifeline Ukraine

image
22 Липня 2019, 14:21
Поділитися:

Завершилися вибори до Верховної Ради 9-го скликання. Когось результати потішать, когось –розчарують. Але якими б вони не були, в жодному разі не варто впадати у відчай чи збирати валізи. «Кум Путіна та ще чимало посіпак Кремля у Раді – не привід ставити хрест на житті країни чи своєму. Це привід – продовжувати боротися та працювати. А берегти своє психічне здоров’я важливо за будь-яких обставин та будь-якого складу Верховної Ради», – пише очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй офіційній сторінці у FB. І повідомляє про створення національної лінії з питань запобігання суїцидів та профілактики психологічного здоров’я – Lifeline Ukraine. 

Як зазначає Супрун, важливо, аби охорона психічного здоров’я була включена до загальної системи охорони здоров’я країни. Тому Міністерство охорони здоров’я України підтримало і сприяло у створенні національної лінії з питань запобігання суїцидів та профілактики психологічного здоров’я Lifeline Ukraine.

Статистика самогубств в Україні дуже тривожна: маємо одні з найвищих показників у Європі, пише очільниця МОЗ. Україна також входить у 25 країн світу з найбільшою кількістю суїцидів. Під час війни ситуація погіршилась, чимало людей перебувають у стані постійного емоційного напруження.

Уляна Супрун інформує, що гаряча лінія Lifeline Ukraine працюватиме 24 години на добу 7 днів на тиждень. Кожен українець у складній ситуації зможе звернутися за психологічною допомогою. Консультації надаватимуться в умовах довіри, анонімності та емпатії. Особливо важливо, що одна із ключових задач проекту – психологічна допомога ветеранам та запобігання самогубств серед наших захисників.

Наприклад, в Австралії гаряча лінія Lifeline допомагає рятувати 50 тисяч життів щороку.

Зараз у Lifeline Ukraine триває набір консультантів із кризових питань та менеджерів змін, повідомляє Супрун. Усі члени команди перед стартом роботи пройдуть навчання під керівництвом експертів із США та Канади, аби робота Lifeline Ukraine базувалась на міжнародний стандартах та дійсно ефективних практиках.

«Головна задача консультанта з кризових питань – запобігати суїциду та здійснювати кризове втручання. Це дійсно важка та напружена робота. Адже необхідно реагувати негайно, але бути спокійними і виявляти емпатію. Саме тому подаватися варто, якщо впевнені у власній стресостійкості. Але не менш важливо мати бажання допомагати людям», – пише Супрун.

Ключовим елементом, необхідними для приєднання до команди Lifeline Ukraine, є бажання допомагати українській громаді ветеранів. Також потрібно мати психологічну освіту, досвід роботи з кризовими станами та в кризових службах. Досвід роботи з ветеранами АТО вітається.
Більше про умови роботи, а також контакти для подачі на вакансії ТУТ.

Будьте уважні до своїх близьких, говоріть із ними, якщо помічаєте пригнічений стан або незвичну поведінку, та за потреби порадьте звернутися до фахівців за психологічною допомогою.

Джерело: Трибуна Бровари