Призначення соціальних стипендій та соцдопомоги в Україні змінять | Трибуна

image
4 Грудня 2023, 21:02
Поділитися:

Уряд ухвалив Постанову, відповідно до якої з 1 січня 2024 року соціальні стипендії зможуть отримувати студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, які були в російському полоні, ув’язнені чи в будь-який інший спосіб позбавлені свободи через збройну агресію рф проти України, а також їхні діти. Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Також для дітей учасників бойових дій спрощено перелік документів, на підставі яких призначатиметься стипендія.

Оптимізовано процедуру отримання соцдопомоги для певних категорій осіб:

осіб із інвалідністю з дитинства та дітей із інвалідністю;
осіб, які не мають права на пенсію та осіб із інвалідністю.
Щодо соціальної стипендії:
особи, які були позбавлені особистої свободи через збройну агресію проти України, зможуть отримати таку стипендію на підставі виписки з відповідного Єдиного реєстру осіб (Єдиний реєстр осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи через збройну агресію проти України). Їхні діти, – надавши таку виписку або копію рішення (протоколу) про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи через  збройну агресію проти України;
учасникам бойових дій та їхнім дітям для оформлення соціальної стипендії достатньо буде надати довідку про безпосередню участь у бойових діях, якщо ще не оформлено посвідчення УБД.
Щодо державної соціальної допомоги

У разі втрати паперових документів, для її призначення орган соцзахисту використає скановану копію виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) або медичного висновку про дитину з інвалідністю.

Такі зміни зумовлені тим, що під час дії воєнного стану в Україні почастішали випадки втрати паперових документів, які необхідні для призначення державної соціальної допомоги. Щоб вирішити цю проблему, Мінсоцполітики запропонувало можливу альтернативу.

ФОТО – На пенсії

Читайте також:

Соціальні стипендії в Україні: хто і скільки отримуватиме в 2023 році

Для сімей учасників бойових дій передбачено ряд пільг

Ще п’ять студентів із Броварської громади щомісячно отримуватимуть матеріальну допомогу

Вступники можуть підтвердити вибір місця навчання за допомогою «Дія. Підпису»

Джерело: Трибуна – Бровари