Прокуратура запобігла незаконній забудові двох земельних ділянок на вулиці Львівській у Святошинському районі столиці

image
30 Жовтня 2023, 12:29
Поділитися:

30 жовтня 2023 г. 12:25

Київська міська прокуратура спільно з Шевченківською окружною прокуратурою відстояли в судах земельні ділянки комунальної власності Києва, площею близько 0,4 га та ринковою вартістю 18 млн гривень, на яких планувалося будівництво чергового багатоповерхового житлового комплексу із приміщеннями комерційного призначення.

Про це KВстало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Київська міська прокуратура спільно з Шевченківською окружною прокуратурою, виконуючи свій конституційний обов’язок та зібравши належні та допустимі докази відстояли в судах першої та апеляційної інстанцій земельні ділянки комунальної власності міста Києва, на яких планувалось незаконне будівництво чергового житлового комплексу”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Господарського суду міста Києва, який задовольнив позов прокуратури про витребування двох земельних ділянок на вул. Львівській у Святошинському районі столиці та скасування рішень про державну реєстрацію права власності на них.

“Встановлено, що одна з районних рад Київської області в порушення вимог закону оформила за собою право власності на земельні ділянки, які належать територіальній громаді міста Києва. Загальна площа земельних ділянок становить близько 0,4 га, а їх ринкова вартість понад 18 млн гривень. На них розташовано майновий комплекс колишньої типографії загальною площею майже 2 тис. кв м”, – додають в прокуратурі.

В прокуратурі повідомляють, що у подальшому між районною радою Київщини та товариством–забудовником був укладений інвестиційний договір, яким передбачено будівництво на цій території чергового багатоповерхового житлового комплексу із приміщеннями комерційного призначення.

“При цьому, будь-яких рішень щодо передачі земельних ділянок у власність або користування, зокрема, для будівництва житлового комплексу Київська міська рада, як власник цієї землі, не приймала. З метою відновлення порушених прав територіальної громади столиці прокуратура подала позовну заяву про витребування земельних ділянок та скасування рішень про державну реєстрацію права власності на них”, – зазначають в прокуратурі.

Нагадаємо, правоохоронці викрили посадовця “Київзеленбуду” у службовій недбалості слідчі Печерського управління поліції за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури. Підозрюваному загрожує до п’яти років ув’язнення за ремонт доріжок у Гідропарку зі збитками у 300 тис. гривень.

Читайте: У столиці повідомлено про підозру посадовцю “Київзеленбуд” за ремонт доріжок зі збитками у 300 тис. гривень

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона