Прокуратура вимагає повернути громаді столиці землі вартістю понад 816 млн гривень на вулиці Набережно-Хрещатицькій

image
11 Листопада 2022, 14:32
Поділитися:

11 листопада 2022 г. 14:25

Київська прокуратура у судовому порядку вимагає скасувати державну реєстрацію права постійного користування земельними ділянками у Подільському районі Києва. Також прокурори вимагають скасувати державну реєстрацію згаданих ділянок загальною площею 12,45 га в Державному земельному кадастрі.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Згідно з повідомленням, слідством встановлено, що без правових підстав, у порушення вимог земельного законодавства, без рішення Київської міської ради здійснено формування в Державному земельному кадастрі двох земельних ділянок на вул. Набережно-Хрещатицькій з визначенням їх категорії як землі житлової і громадської забудови.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У подальшому здійснено реєстрацію права постійного користування саме цими ділянками.

З відкритих джерел слідству стало відомо, що на цих ділянках планується будівництво багатофункціонального житлово-офісного комплексу, забудовниками якого виступають компанії, що пов’язані з колишнім заступником директора Департаменту містобудування та архітектури (КМДА).

Водночас, як зауважили в прокуратурі, на зазначених ділянках забороняється будівництво житлових об’єктів та об’єктів соціальної інфраструктури. Вони знаходяться в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро, а також розташовані в санітарно-захисній зоні навколо промислового об’єкта.

“Крім того, забудова цієї території може спричинити перешкоди для будівництва мостового переходу через річку Дніпро, яке відбувається в безпосередній близькості до цих ділянок”, – зазначили прокурори.

Враховуючи викладене, Київська прокуратура звернулася до суду з позовом про скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію речового права на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації. Вказаний позов прокурора спрямований на захист земельних ділянок прибережних захисних смуг та санітарно-захисних зон.

Наразі господарським судом Києва відкрито провадження за позовом Київської прокуратури та призначено підготовче судове засідання.

Нагадаємо, столична прокуратура забезпечила виконання рішення суду про повернення територіальній громаді міста земельної ділянки площею понад 1,5 га на вулиці Радистів у Деснянському районі. Прокурори у суді довели, що ділянка вибула з власності громади незаконно.

Читайте: Прокуратура повернула громаді приміщення у центрі Києва вартістю майже 2 млн гривень

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона