Прокуратура побореться за повернення столичній громаді землі на Троєщині вартістю 10 млрд гривень

image
8 Серпня 2022, 12:12
Поділитися:

8 серпня 2022 г. 12:04

Історія із поверненням столичній громаді двох ділянок в Деснянському районі загальною площею 375,18 га (в районі заказника “Троєщинські луки”) вартістю близько 10 млрд гривень отримала своє продовження. Після того, як столична міська рада ганебно програла відповідну судову справу, оскаржувати рішення нотаріуса, який зареєстрував право постійного користування цією землею за СТОВ “Нова Україна”, взялася Київська міська прокуратура. При цьому, правоохоронцям близько року довелося переконувати суд, що їхній позов потрібно розглядати.

Як стало відомо KВ, завтра, 9 серпня, має відбутися підготовче засідання Господарського суду Києва по справі №910/11335/21.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

В рамках даного провадження Київська міська прокуратура вимагає визнати протиправним та скасувати рішення приватного нотаріуса Надії Каравай про державну реєстрацію за СТОВ “Нова Україна” права постійного користування на дві земельні ділянки в Деснянському районі Києва загальною площею 375,18 га (кадастрові номери – 8000000000:62:212:0008 та 8000000000:62:211:0127). Цільове призначення ділянок – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Відповідачем у цій справі вказано СТОВ “Нова Україна”.

Зазначимо, прокуратура подала відповідний позов ще влітку 2021 року, але тоді суд залишив її без розгляду. Одна із причин – схожий судовий спір у той же період ініціювала Київрада. Проте, правоохоронці змогли оскаржити відмову у відкритті провадження в апеляційному та касаційному судах – для цього їм знадобився майже рік.

Як повідомляла КВ, СТОВ “Нова Україна” змогло зареєструвати за собой право постійного користування на вказані земельні ділянки в 2020 році. При цьому, відповідна реєстрація була здійснена без рішення Київради – завдяки приватному нотаріусу, яка внесла відповідні відомості до Держреєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому, незадовго до такої реєстрації Київрада включила частину цієї землі до складу новоствореного заказника “Троєщинські луки”.

Надалі столична влада формально намагалася повернути її до комунальної власності, подавши згаданий вище позов про скасування рішення приватного нотаріуса та про припинення права постійного користування. Проте, 14 червня 2022 року Господарський суд Києва відмовив Київраді в задоволенні її вимог – як і прогнозував правозахисник та адвокат Олександр Дядюк, який бореться за повернення цієї землі громади. Він неодноразово заявляв, що столична влада навмисно підготувала слабкий позов, хоча вартість цієї землі складає близько 10 млрд гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, колишні та нинішні власники та керівники СТОВ “Нова Україна” явно пов’язані з оточенням броварського забудовника “БЗБК”, а також скандально відомих бізнесменів Василя Хмельницького та Дениса Комарницького.

Читайте: Київрада програла суд щодо повернення землі на Троєщині вартістю 10 млрд гривень

Посаду директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року обіймає Олександр Свистунов. Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов’язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував Петро Оленич, який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Фото: “Київський еколого-культурний центр”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона