Прокуратура через суд зобов’язала власника “Садиби Штамма” в Бучі укласти охоронний договір

image
10 Листопада 2022, 14:34
Поділитися:

10 листопада 2022 г. 14:24

За позовом Бучанської окружної прокуратури суд зобов’язав Київську міську раду укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення “Садиба Штамма”. Також власник має привести будівлю до належного стану, аби запобігти її остаточному руйнуванню.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської обласної прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

У прокуратурі зазначили, що протягом 18 років, з 2004 року ані власник будинку – Київська міська рада, ані безпосередній користувач – дитячий санаторій не виконували жодні роботи з ремонту й відновлення будинку після пожежі

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Така бездіяльність призвела до вкрай занедбаного стану пам’ятки архітектури та загрози її остаточного руйнування і знищення”, – йдеться в повідомленні.

Це стало підставою для звернення прокурора до суду з відповідним позовом, який на теперішній час задоволено. Укладення охоронного договору забезпечить визначення особливостей режиму використання будинку, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт й інших пам’яткоохоронних заходів.

Нагадаємо, у липні 2019 року садибу Штамма було занесено до переліку об’єктів культурної спадщини Київської області. Колишня садиба інженера Штамма Вернера, який у свій час керував будівництвом Києво-Ковельської залізниці, побудована на початку ХХ століття у Бучі.

Як раніше інформувала KВ, наприкінці березня 2021 року Бучанська міська рада направила ряд звернень до Київської міської ради щодо реконструкції історичного об’єкта “Маєток Штамма”. В будівлі розташовувався дитячий санаторій під назвою “Дружній”. Тут проходили реабілітацію діти з психоневрологічними захворюваннями до 2004 року, коли на його території сталася пожежа. Одразу після пожежі будівлю збиралися ремонтувати, було навіть розпорядження тодішнього очільника Києва Олександра Омельченка. Але цього не сталося.

Читайте: Маєток Штамма: Бучанська громада просить Київ відновити місцеву історичну пам’ятку

Згодом, у травні 2021 року, Департамент охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) попросив внести до переліку столичних об’єктів культурної спадщини “Маєток Штамма”. В департаменті зазначили, що садиба перебуває у комунальній власності територіальної громади Києва та перебуває на балансі Департаменту охорони здоров’я КМДА як недіючий дитячий санаторій “Дружній”.

Читайте: КМДА попросила внести до переліку столичних об’єктів культурної спадщини садибу Штамма

Фото: Київська обласна прокуратура

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона