Продається добре налагоджений сервіс онлайн-друку фотографій

Продається добре налагоджений сервіс онлайн-друку фотографій
14 Червня 2024, 11:25
Поділитися:

Чи можна розвивати бізнес під час війни? З початку повномасштабного російського вторгнення економіка України обвалилася на 29%, але вже починаючи з 2023-го демонструє повільне зростання. Попри численні загрози – нестача робочих рук, обстріли, складнощі з логістикою тощо – на економічному напрямку вирує життя. Хтось не витримує напруги і продає власну справу, хтось, навпаки, вкладається у розвиток і масштабує свій бізнес.

Здається, саме для масштабування українського бізнесу зараз – найкращі часи, бо такої впізнаваності у світі Україна не знала ніколи. Історії успіху Grammarly, Preply, Nova Post- найкращий тому приклад.

Тож ми вирішили поцікавитися у власниці онлайн-бізнесу Mofy.life Катерини Ільченко – бізнесу, який народжений у Маріуполі – як справи у Мофі.

До повномасштабного вторгнення ми писали про цей успішний стартап. Це онлайн сервіс, завдяки якому кожна людина, навіть дитина, може самостійно зробити макет фотоальбому чи фотожурналу. Пам’ятаєте, як раніше люди друкували фото та вклеювали в альбом? А зараз у всьому світі фотопродукцію замовляють в онлайн-сервісах, таких як Google Photobooks/ Shutterfly/ Mofy.life тощо.Mofy.life успішно розвивався, прагнув вийти на міжнародні ринки…

– Але, на жаль, зараз Mofy.life не працює, – каже Катерина. – Останні 16 місяців проект було заморожено, через війну. Після Маріуполя, у мене особисто немає сил, фізичних можливостей займатися проєктом. І я вирішила продати бізнес.

­

– А як же ваші клієнти? Ви так пишалися своєю клієнтською базою і особливо тим, що ваші клієнти повертаються до вас.

– Саме через наших клієнтів я і вирішила продавати Mofy.life.

Дійсно, ми мали дуже велику клієнтську базу – оскільки процес замовлення діджитальний, простий і творчий- за 7 років у Mofy.life сформувалася клієнтська база на 80 тисяч українців, які знову і знову поверталися, щоб замовити фотобуки. Щомісяця компанія Mofy.Life обробляла декілька тисяч замовлень.

Продається добре налагоджений сервіс онлайн-друку фотографій, фото-2

На моє щире здивування, армія лояльних клієнтів кожен день пише, що дуже чекають на відновлення роботи Mofy. Я не жартую, почитайте коментарі до мого відео – https://www.instagram.com/p/C4S6kintig4/

Я подумала, що це неправильно – тримати і надалі проєкт замороженим. Тому і вирішила продавати.

­

– Що саме продається? І які у вас вимоги до нового власника?

– Важливо розуміти: Mofy.Life – не типографія. Цей бізнес НЕ вимагає закупівлі паперу, картону та оренди складів і приміщень. Це IT-розробка (сайт і платформа), який допомагає людям створювати власноруч фотобуки та фотожурнали, автоматизує облік і відправку.

Наступний власник отримує відтестовану підтверджену бізнес модель, базу клієнтів, торгову марку та головне IT розробку, яка може працювати в будь-якій країні світу. Прибутковість починається з першого дня запуску, оскільки черга з клієнтів в Україні вже чекає.

Продається добре налагоджений сервіс онлайн-друку фотографій, фото-3

Кажуть, що прибуткові бізнеси не продають… То не правда.

Рентабельність бізнесу складає 20-25%. Ми розвивалися за принципом реінвестицій, тобто прибуток від роботи вкладали у розвиток проєкту. Таким чином змогли зробити IT розробку світового рівня самотужки, без зовнішніх інвестицій.

Я думаю, що новий власник – це той, хто перезапустить “Україну” та розпочне експансію, оскільки це дуже операційно вигідно мати команду в Україні та заробляти ще на інших ринках.

Стосовно умов продажу, то вони залежать від географічного покриття роботи бізнесу: лише Україна, Україна та Європа або весь світ включно ринок США та Канади.

Я описала цінову політику на цій сторінці- https://ua.mofy.life/brand4sale

Продається добре налагоджений сервіс онлайн-друку фотографій, фото-4

– Цікаво, як взагалі відбувається продаж онлайн бізнесів?

– Тут все просто: оформляється договір передачі Торгової Марки, власності домену та код розробки.

­

– Але ж друк фотографій під час війни? Чи не ризиковано вважати, що фотографії зараз настільки потрібні людям, щоб платити за їхній друк? Можливо, Mofy.Life не на часі?

– Мені здається, якраз на часі. Є декілька аргументів, чому варто відновлювати роботу Mofy.Life саме зараз, коли триває війна.

По-перше, люди багато втратили у цій війні. Але спитайте маріупольця, за чим плаче його серце найбільше, коли він згадує спалений дім? В 90 випадках із ста перше, що вам скажуть, – за родинними альбомами, фотографіями. Тому що коли людина втрачає коріння, то пам’ять, родинні традиції набувають дуже високої ціни.

Ось чому люди постійно пишуть мені в дірект: «Коли ви вже почнете працювати? Є потреба надрукувати сто тисяч фотографій».

Інший аргумент – сприятливі умови для масштабування проєкту. Тривалий час наша команда готувалась до того, щоб вийти на ринки Європейського Союзу, робили маркетингове дослідження та тестові продажі. Проте були проблеми з вартістю доставки, складною логістикою, персоналом.

Зараз цих проблем більше не існує. «Нова пошта» відкриває все нові і нові відділення в ЄС. Недорого, швидко і зрозуміло можна відправляти фотобуки як країнами ЄС, так і звідти в Україну.

Цікавий факт:

За статистикою, в Україні сервісами друку фотографій користувалися 2,5% громадян, а у США – 10%. Уявіть, який потенціал цього ринку. І саме зараз ми до нього ближче, ніж коли-небудь раніше.

Ну і третій аргумент – мобільність. В умовах війни це надважливий аргумент.

Справа у тому, що за великим рахунком для функціонування проєкту вам не потрібні офіс, меблі, обладнання.

Потрібні 5 людей, які можуть працювати із різних міст, різних країн. Головне – доступ до Інтернету.

Тож якщо раптом вам знадобиться раптово змінити місце проживання (а в умовах війни може трапитись будь-що) , ви не втратите бізнес. Він переїде без проблем разом із вами.

­

Дякую за розмову, Катерина. Ми залишимо ваші контакти для наших читачів.

https://ua.mofy.life/brand4sale

Катерина Ільченко

https://www.instagram.com/ua.mofy.life/

Продається добре налагоджений сервіс онлайн-друку фотографій, фото-5Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua