проблема квартир у цоколі (відео) – Містоінформ

Світлана, мешканка Ірпеня:
«Мені це житло дуже-дуже дороге. Ми робили весь ремонт повністю самі: клали плитку, малярку, геть усе. Тут маленькі діти були, ми жили всі разом, було купа якихось гарних спогадів»
Уже три роки Світлана разом із дітьми не може повернутися до своєї квартири. У будинок в Ірпені, де вони жили, було кілька прильотів. Один із них — у дитячу кімнату її оселі.
Світлана, мешканка Ірпеня:
«Саме у цій кімнаті, чесно, цілого не лишилося нічого. Ми навіть, коли приїхали, я довго не могла зрозуміти, що це все, що лишилося від телевізора».
Світлана сподівалася отримати кошти на ремонт квартири від держави у межах програми «єВідновлення». Але не може. Її квартира розташована у цоколі будинку й офіційно є нежитловим приміщенням.
Світлана, мешканка Ірпеня:
«У нашому будинку єВідновлення люди почали оформлювати лише в кінці минулого року. І ось тоді з’ясувалося, що компенсацію можуть отримати лише житлові приміщення, а ми, на жаль, не підпадаємо під цю категорію».
І з такою проблемою, як у Світлани, зіткнулося чимало мешканців зруйнованого та пошкодженого війною житла. Зокрема, й в Ірпені. Це підтверджують у міській раді.
Сергій Канюра, начальник управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міськради:
«Такі випадки були. Програма “єВідновлення” вона діє виключно у тих випадках, коли у правоустановчих документах на квартиру або ж на приватний будинок зазначено, що це житлове приміщення. В інших випадках людина навіть не може через застосунок “Дія” подати відповідну заявку на отримання того чи іншого виду компенсації”.
Виходом із ситуації могла стати зміна статусу помешкання із нежитлового на житлове приміщення. Однак відповідно до чинних державно-будівельних норм приміщення у цоколі не можуть бути житловими.
Роман Шелевей, в.о. начальника відділу містобудування та архітектури Ірпінської міськради:
«Враховуючи це, законних підстав стосовно переведення квартир, в яких проживають люди, але по факту це нежитлові приміщення, не передбачено. Раніше працювали над механізмом стосовно можливості надання таких дозволів, але, наскільки мені відомо, зараз не у Верховній раді, не у профільних організаціях не розглядається внесення змін до такого законодавства».
Отож родина Світлани не може отримати компенсації від держави для відновлення свого житла.
До речі, Світлана — голова ОСББ будинку, в якому жила. Уже третій рік вона шукає шляхи для його відбудови.
Завдяки благодійникам, яких вдалося знайти, тут вже відновили дах, останній поверх та встановили вікна. Зараз пані Світлана збирає документи до Фонду енергоефективності, щоб відремонтувати фасад, під’їзди та загальнобудинкові мережі. А про ремонт у власній квартирі, зізнається жінка, навіть не думає.
Світлана, мешканка Ірпеня:
«Я розумію, що нам не до того. Ми зараз його робить ніяк не будемо, у нас немає не сил, не коштів, ми не впораємося з цим ремонтом зараз. Через це, мета все-таки доробити документи, щоб зробили хоча б мережі, фасади, під’їзди, а тоді вже будемо думати про це».
А поки в державі не врегульовано питання відбудови квартир у цоколі, єдиний вихід для таких родин — допомога благодійників.
Дмитро Чава, депутат Ірпінської міської ради:
«Фактично, у нас держава не передбачила поки відновлення для бізнесу, як вони рахуються, хоча фактично там проживала багатодітна родина. Ми будемо звертатися до благодійників, до фондів, щоб знайти якесь виключення. Щоб, дійсно, сім’я могла відновити своє житло».
Джерело: Містоінформ
Відео


