Про повірку лічильників | Трибуна
28 Квітня 2021, 19:28
Поділитися:

Роман Сімутін, адвокат

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

Численні скарги від клієнтів і звичайних жителів переконали мене, що варто висвітлити й цю «мокру» тему. А саме: хто має право обслуговувати загальнобудинкові та індивідуальні лічильники води та кому за це платити.

Міжповірочний інтервал для них – 4 роки. У 2017 році з тарифів забрали послугу за повірку лічильників, відтоді абоненти сплачують її самі. Комунальні  підприємства більше цим не займаються.

Споживач може перевірити в договорі з управлінською компанією (УК) або платіжках чи включені до них внески за абонентське обслуговування вузлів розподільного обліку (окремою графою).

Варіанти плати за повірку:

Оплачуємо самостійно.
Обираємо виконавцем ЖЕК: коштом абонентського обслуговування.
ОСББ або УК включає послугу до тарифу та укладає договір із її виконавцем – коштом абонентського обслуговування.

Підкреслю, що ті, хто не проведе вчасно повірку, отримають рахунок згідно з нормами, отже переплатять.

Несвоєчасна повірка лічильників води та тепла передбачає оплату послуг за загальними нормативами
Броварчан штрафуватимуть за самовільне втручання в системи опалення та лічильники

Виконавчі органи не прояснили для громадськості нові правила повірок і не створили єдиний механізм оплати, тому люди не знали до кого звертатися. Як наслідок – хтось даремно заплатив фірмам, які бралися «допомагати», не маючи на це права.

Питаннями повірки має займатися не кожен окремо, а централізованочерез ОСББ або УК. Найлегший для громадян спосіб – коли в договорі з УК прописана плата за цю послугу. Місцева влада має розібратися з хаосом і забезпечити людям належний сервіс.

Читайте також інші матеріали автора:

Нова школа: примара чи реальність?

 Як корупція знищує майбутнє наших дітей

 Акція протесту проти грабіжницького тарифу

Як не платити за прибирання під’їзду, якщо послугу не надають

Чому квартплата зросла вдвічі

Джерело: Трибуна – Бровари

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА