Президент підписав закон – Містоінформ

Президент підписав закон – Містоінформ
30 Жовтня 2023, 13:01
Поділитися:

Президент України Володимир Зеленський 27 жовтня підписав законопроєкт, який передбачає врегулювання питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла внаслідок російських атак.

Відповідний документ було розроблено з метою розширення форм надання компенсації за пошкодження об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених повномасштабною війною росії проти України.

Отже, відтепер українці, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт, зможуть претендувати на виплату за програмою «єВідновлення».

Законом передбачено надання грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації із спеціальним режимом використання для виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, на пошкодженому об’єкті нерухомого майна з метою його відновлення та/або придбання будівельної продукції для виконання таких робіт.

Нормативний документ також передбачає надання грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації за придбану ним будівельну продукцію та/або виконані ним ремонтні роботи на пошкодженому об’єкті нерухомого майна за власні кошти.

Зазначається, що при визначенні розміру компенсації Комісії орієнтуватимуться на акт первинного огляду пошкодженого житла, який проводиться після пошкодження житла, та чек-лист з встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений урядом. Виплати за новою формою компенсацій почнуть здійснюватися з 01 січня 2024 року.

Компенсаційний механізм буде таким самим, як і по інших категоріях єВідновлення: заява подається через Дію, потім її розгляне комісія та визначить розмір виплати.

Відтепер жодних чеків, розписок, фото- відеофіксацій чи інших доказів не потрібно. За бажанням їх можна додатково надати комісії, але це не є обовʼязковими або визначальними у прийнятті рішення про компенсацію.

Нагадаємо, в Ірпінській громаді вже погоджено 1577 виплат на ремонт пошкодженого майна за програмою єВідновлення. Загальна сума виплат — понад 167 мільйонів гривень. А на компенсацію за зруйноване житло видано та сформовано 30 сертифікатів на більш ніж 110 мільйонів гривень. 

Джерело: Містоінформ