Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер вперше після початку війни прибув до України

image
25 Жовтня 2022, 12:30
Поділитися:

25 жовтня 2022 г. 12:26

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, візит якого не був анонсований, прибув до Києва. Він заявив, що Німеччина й надалі надаватиме Києву політичну, економічну та військову допомогу і закликав німців не забувати про те, як Україна потребує їхньої підтримки.

Про це KВ дізналася з повідомлення Deutsche Welle

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як повідомляється, візит президента Німеччини не був анонсований. Франк-Вальтер Штайнмаєр прибув до Києва поїздом.

Протягом дня він планує зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським, а також відвідати райони, які особливо сильно зруйновані російськими авіаударами.

Відзначається, що Штайнмаєр вперше відвідує Україну після початку війни 24 лютого.

Весною планувалося, що президент ФРН прибуде до Києва 12 квітня, але цю поїздку скасували з ініціативи української сторони. Вдруге візит, намічений на 20 жовтня, довелося відстрочити з міркувань безпеки, тому що росія завдала масованих ракетних ударів по об’єктах інфраструктури в Україні, внаслідок яких були сильно пошкоджені системи електропостачання та опалення. Ракетних ударів тоді зазнав і Київ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У Києві Франк-Вальтер Штайнмаєр запевнив Україну у подальшій підтримці з боку Німеччини.

“Моє послання українцям таке: ми не тільки на вашому боці. Ми і далі надаватимемо Україні допомогу – і економічну, і політичну, і військову”, – сказав глава німецької держави після прибуття з візитом до Києва вранці у вівторок, 25 жовтня.

Водночас Штайнмаєр зазначив, що його послання для німців звучить так: “Давайте не забувати, що означає ця війна для людей тут в Україні, скільки вона приносить страждань та руйнувань. Люди в Україні потребують нас”.

За словами президента ФРН, йому важливо “надіслати українцям знак солідарності саме зараз, у цей період повітряних нальотів із застосуванням безпілотників, крилатих та інших ракет”.

“Я бачу, скільки багато німців з повним захопленням дивляться на людей в Україні. На їхню мужність, непохитність, які вони демонструють не тільки на фронті, а й у містах, що обстрілюються, і сільських районах”, – зазначив Штайнмайєр.

Нагадаємо, 20 жовтня до України з візитом приїздив президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

Читайте: Зранку до Києва прибув президент Швейцарії

Фото: Укрзалізниця.

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона