Постійно ввімкнене світло фар, заборона зупинки на узбіччі та безпека дітей, – патрульні пояснили зміни у ПДР

image
29 Жовтня 2023, 18:13
Поділитися:

29 жовтня 2023 г. 18:01

Уряд України 20 жовтня вніс зміни до Правил дорожнього руху (ПДР). Вони стосуються режиму ввімкнення світла фар, перевезення дітей та заборону зупинятися на узбіччях доріг.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як зазначив Білошицький, зміни здебільшого зумовлені необхідністю наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зокрема раніше, з метою позначення транспортного засобу, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня повинні були бути увімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Тепер такий часовий проміжок відмінено, і зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

“Практика постійного застосування денних ходових вогнів (ближнього світла фар) позитивно зарекомендувала себе в ряді європейських країн. За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10-15%”, – йдеться в поясненні.

Також забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 150 см, (порівняно з попередніми вимогами до зросту дитини – 145 см) у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

“Використання дитячих утримуючих систем – це не лише пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров’я, але й імовірність того, що у випадку ДТП вона залишиться живою чи отримає менш серйозні травми”, – коментують у патрульній поліції.

Крім того, на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1 – “Місце для стоянки”, 5.42.2 – “Місце для стоянки поблизу зупинок маршрутних транспортних засобів”, 5.42.3 – Місце для стоянки вантажного автомобіля, фургонів тощо, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження, 5.43 “Зона стоянки” або 6.15 – “Місце відпочинку.

Нагадаємо, раніше, до змін ПДР, з 1 жовтня водії транспортних засобів під час руху поза населеними пунктами повинні були включати денні ходові вогні або ближнє світло фар у будь-який час доби. Вимога мала діяти до 1 травня.

Читайте: У Києві на вулиці Ентузіастів з 30 жовтня до 1 листопада частково обмежуватимуть рух (схема)

Фото: Патрульна поліція Києва

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона