Посмертний донор врятував двох підлітків: у київському Охматдиті успішно пересадили нирки, – ФОТО

image
23 Травня 2024, 12:21
Поділитися:

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” у Києві провели пересадку нирок від посмертного донора двом підліткам.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

Посмертний донор врятував двох підлітків, яким пересадили нирки, Фото: МОЗ

Актуальні, важливі та перевірені новини читайте в нашому Telegram-каналі “Головні новини Києва – 44.ua”. Також не забувайте долучатись.

Посмертний донор врятував двох підлітків, яким пересадили нирки

Завдяки трансплантації від посмертного донора, в НДСЛ “Охматдит” врятували двох дітей. 11-річному і 16-річному хлопчикам успішно провели довгоочікувану пересадку нирок, тепер на них чекає реабілітація, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що молодший з дітей, Олексій з Харківщини, жив у лікарні понад рік та проходив процедуру гемодіалізу, завзято й важко боровся з вродженою вадою розвитку сечовидільної системи, хронічною хворобою нирок.

Чотири рази для нього була можливість провести трансплантацію нирки, але через його імунну систему та антитіла, які виробляв організм, ці варіанти не підходили дитині. Потенційною доноркою була бабуся хлопчика, але у нього виникла імунологічна несумісність. Це означало, що нирка не приживеться.

Донором для хлопчиків став молодий чоловік з Одеської області, який потрапив у смертельну ДТП. Його дружина надала згоду на вилучення органів для донорства. Спеціалістам вдалося за дуже стислий час транспортувати органи до Охматдита і підготували хлопців до операції.

Посмертний донор врятував двох підлітків, яким пересадили нирки, Фото: МОЗ

Посмертний донор врятував двох підлітків, яким пересадили нирки, Фото: МОЗ

У МОЗ висловили співчуття рідним донора і подякували за важке, але таке важливе рішення.

Крім того, ми розповідали, що у Києві фахівці провели родинну трансплантацію для військового, донором для якого стала його мати.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua