Посадовиця столичного КП “Інформатика” підозрюється у розповсюдженні інформації з відеосистеми “Безпечне місто”

image
30 Жовтня 2023, 16:49
Поділитися:

30 жовтня 2023 г. 16:44

Київські правоохоронці повідомили про підозру одній з керівниць комунального підприємства (КП) “Інформатика” Київської міської державної адміністрації (КМДА) за фактом несанкціонованого розповсюдження інформації з обмеженим доступом з бази даних столичної системи “Безпечне місто”. Ймовірно, йдеться про Вероніку Малкову, яку було відсторонено від її повноважень у березні 2023 року. Наступні п’ять років вона може провести за ґратами.

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби поліції Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як йдеться у повідомленні, слідчі столичного главку поліції викрили посадовицю у несанкціонованому розповсюджені інформації з обмеженому доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях інформаціях.

“Правопорушницею виявилась уродженка Харківщини, 1981 року народження. Зловмисниці повідомлено про підозру, їй загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі”, – наголосили у поліції Києва.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ймовірно, йдеться про Вероніку Малкову, яку, за даними пресслужби КМДА, було відсторонено від її повноважень у березні 2023 року.

У КМДА також запевнили, щобуло проведено необхідні внутрішні безпекові заходи, система відеоспостереження працює у штатному режимі, втручань не було.

У пресслужбі Київської міської прокуратури підкреслили, що підозрювана, виконуючи обов’язки генерального директора КП “Інформатика”, неодноразово розповсюджувала інформацію з обмеженим доступом з “Комплексної системи відеоспостереження міста Києва” щодо маршрутів пересування транспортних засобів по місту Києву.

“На прохання свого знайомого посадовиця через мобільний месенджер передавала останньому дані щодо схеми маршрутів пересування конкретних транспортних засобів по м. Києву, а також місць їх фіксацій засобами комплексної системи відеоспостереження м. Києва”, – наголосили у Київській міській прокуратурі.

У свою чергу, депутатка Київської міської ради IX скликання Ксенія Семенова (фракція “Слуга народу”)заявила про ініціативустворення Тимчасової контрольної комісії щодо безпеки даних в Києві, щоб перевірити хто отримував цю інформацію, з якою метою, і як цього не допустити в майбутньому.

Також, згідно її повідомлення, мова йде про нинішню виконуючу обов’язки генерального директора КП “Інформатика” Олену Грубляк.

“Якщо ви не зрозуміли, про що це.То це буквально означає, що Кличко чи хтось із його замів отримував інформацію про місцезнаходження людей, які їх цікавлять. Типу “Лєночка, а гдє сєйчас етот парніша? Где? К Олєнічу поєхал. Ага-ага. Спасібо, Лєночка”. Да-да, це ті люди, які все обговорюють в ЦУМі, бо тіпа в кабінетах прослушка.А могла передавати дані про пересування військового і політичного керівництва держави спецслужбам русні, наприклад”, – йдеться у дописі Ксенії Семенової.

Як інформувала КВ, з березня2023 рокувиконуючою обов’язки генерального директоракомунального підприємства “Інформатика” є Олена Грубляк.

Нагадаємо, у лютому 2023 року столична міськрада внесла чергові зміни до Положення про комплексну систему відеоспостереження Києва. Керівництво міста офіційно санкціонувало доступ до цієї системи в режимі онлайн військовослужбовцям Сил територіальної оборони, а також посадовцям Державної прикордонної служби України і Служби зовнішньої розвідки України. Дві останні структури і раніше могли використовувати цю систему за призначенням, але лише “в записі”.

У квітні КВ повідомила, щоКП “Інформатика” без конкурсу замовило технічне обслуговування міської системи відеоспостереження на 2023 рік у ТОВ “Інженіринг-Аналітика”, яке надає підприємству такі послуги вже майже три роки. Виявилося, що один із нинішніх співзасновників цієї компанії Валерій Клебан стояв біля витоків запровадження в столиці системи відеоспостереження. В 2016 році він був заступником керівника профільного Управління інформаційно-комунікаційних систем та захисту інформації апарату КМДА. А очолював це управління тоді Юрій Назаров(на колажі праворуч), якого називали “обличчям цифровізації столиці” та пов’язували з численними корупційними схемами в цій сфері. На сьогодні, за найгрубішими підрахунками, КП “Інформатика” спрямувало на впровадження та обслуговування системи відеоспостереження столиці 476 млн гривень, з яких найбільша доля дісталася згаданому ТОВ “Інженіринг-Аналітика”.

Читайте: Бездонна система: витрати КП “Інформатика” на відеоспостереження столиці наближаються до півмільярда гривень

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона