Посадовців “Київводоканалу” підозрюють у привласненні коштів при закупівлі насосного обладнання

image
18 Січня 2023, 14:23
Поділитися:

18 січня 2023 г. 14:05

У Києві правоохоронці підозрюють чиновників ПрАТ “АК “Київводоканал” у зловживання службовим становищем при проведенні тендерів на закупівлю глибинних насосів. Посадовців звинувачують у сприянні перемозі підконтрольної їм фірми в тендерному відборі, в результаті чого було привласнено близько двох мільйонів гривень.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби МВС.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“З метою привласнення бюджетних коштів посадовці забезпечили перемогу в тендері на закупівлю глибинних насосів підконтрольне товариство. Надалі уклали з ним відповідний договір, попри те, що фірма запропонувала ціни значно вище за ринкові”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У МВС зазначають, що різницю у вартості, що сягає 2 млн гривень, учасники оборудки розподілили між собою.

“Викрили протиправну схему оперативники управління стратегічних розслідувань в Києві, слідчі слідчого управління столичної поліції спільно з Київською міською прокуратурою. До її організації причетні посадові особи Київводоканалу та керівник товариства”, – зазначили правоохоронці.

Згідно з повідомленням, двом посадовцям “Київводоканалу” повідомили підозри за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, а керівникові товариства — за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

У пресслужбі ПрАТ “АК “Київводоканал” повідомили, що підприємство розраховує на об’єктивне та неупереджене розслідування правоохоронних органів.

“Нагадуємо, закупівля проводилась за процедурою відкритих торгів у системі Prozorro у встановленому Законом України порядку. Ці закупівлі регулярно моніторить Державна аудиторська служба України на предмет дотримання законності та правильності проведення торгів і жодних зауважень до процедури цієї закупівлі при моніторингу не надано”, – зауважили в повідомленні.

На підприємстві нагадали, що насоси, які були закуплені ще в 2019 році вже давно встановлені на водопровідних об’єктах.

“Майже цілий рік правоохоронці ніяк не реагували на запрошення Київводоканалу взяти участь у спільному огляді усіх насосів в місцях їх експлуатації. Це було зроблено лише в листопаді 2022 року, а процес – висвітлений на сайті Київводоканалу та у ЗМІ…Правоохоронцям була надана можливість переконатись, що обладнання відповідає усім технічним характеристикам, за якими здійснювались закупівлі, а залучені експерти мали змогу провести відповідні технічні експертизи”, – зазначили в пресслужбі підприємства.

Зазначимо, ПрАТ “АК “Київводоканал” з з квітня 2016 року по квітень 2021 року очолював Дмитро Новицький, Із 12 квітня 2021 року головою правління та генеральним директором ПрАТ “АК “Київводоканал” є Сергій Крушановський.

Нагадаємо, у лютому 2022 року представники Нацполіції провели у складських приміщеннях “Київводоканалу” слідчі дії в рамках розслідування справи про одного з контрагентів водоканалу. Зокрема правоохоронці шукаюли насоси марки Grundfos у кількості 16 штук. Однак агрегати, за заявою “Київводоканалу”, вже давно встановлені на артезіанські свердловини і знаходяться в експлуатації.

Читайте: “Київводоканал” заявив, що правоохоронці шукають на його складах насоси, що давно перебувають в експлуатації

Фото: Київводоканал

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона