Понад 4 млн українців звернулися за наданням тимчасового захисту до ЄС, – єврокомісар

image
4 Серпня 2022, 12:49
Поділитися:

4 серпня 2022 г. 12:45

Понад 8 млн українців змушені були покинути Україну та переїхати у країни ЄС. І ця цифра за кількістю дорівнює кількості населення середньої країни в Європі.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби МВС з посиланням на інформацію єврокомісара з питань внутрішніх справ Ілви Йоганссон.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“…понад 4 млн українців звернулися за наданням статусу в рамках інструменту тимчасового захисту, який надає ЄС. Цей механізм був активований вперше за 20 років з моменту як він був прийнятий. Він надає можливість біженцям звертатися по допомогу і мати змогу працевлаштуватися, а їх дітям відвідувати школи, садочки”, – зауважила Комісар ЄС.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також Йоганссон повідомила, що українці які перебувають в країнах ЄС, мають можливість за потреби поїхати додому та відвідати близьких без зняття з реєстрації в ЄС, якщо це не довготривала подорож.

Втім, тих, хто вирішить повернутися до України на постійне проживання, в ЄС закликають повідомити відповідні органи про скасування реєстрації в рамках інструменту тимчасового захисту. Якщо виникне потреба повернутися до ЄС, в українців буде можливість знов зареєструватися в рамках інструменту тимчасового захисту.

Нагадаємо, 1 серпня Україна отримала перші 500 млн євро в рамках виняткової сьомої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС, загальний розмір якої становить 1 млрд євро.

Читайте: Діти-переселенці в Україні та за її межами мають отримати право продовжити навчатись у своїх класах дистанційно – законопроект

Фото: ЄП

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона