Покровський собор у Борисполі: перлина сучасного церковного мистецтва

Покровський собор у Борисполі: перлина сучасного церковного мистецтва
5 Січня 2025, 12:28
Поділитися:


Джерело: Україна Інкогніта

Софроній — прихильник автокефалії

Софроній був лідером “проукраїнського крила” УПЦ МП і активно підтримував ідею автокефалії для української церкви. У 2005 році, після Помаранчевої революції, він закликав єпископат діяти рішуче, щоб добитися незалежності УПЦ:

“До тих пір, поки ми не будемо мати статус повної незалежності нашої Церкви, з нами ніхто ніколи не буде розмовляти про приєднання”.

Водночас Софроній не визнавав патріаршества Філарета (Денисенка), що створювало напругу в церковному середовищі.

Архітектура Покровського собору

Вважається, що собор збудований не лише за ініціативою, а й за проектом Софронія. Архітектура храму — це простий неовізантійський стиль із відсилкою до давньоруських традицій. І це, безсумнівно, плюс, адже пізніше УПЦ МП почала повсюдно будувати храми у стилі “московських маркерів” із характерними кокошниками та цибулястими куполами.

Розпис собору

Розпис Покровського собору вважається одним із найкращих серед сучасних храмів України. На жаль, інформація про авторів розпису та точні розміри храму досі невідома. Якщо ви знаєте, хто створив цю красу, напишіть у коментарях!

Подальша діяльність Софронія

Після служіння в Борисполі Софроній став митрополитом Черкаським і побудував найбільший православний храм України — Михайлівський собор у Черкасах.

Покровський собор залишається яскравим прикладом того, як гармонійно можуть поєднуватися традиції, мистецтво та історія.


Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

  • Архітектурні скарби Вишгородщини: історичні храми, які вистояли

  • Дерев'яний вітряк – нахилився, ніби летить

  • Топ-10 замків України, що вражають історією та архітектурою

  • Розумні міста майбутнього: як переосмислення житла впливає на екологію

  • Маловідома історія Київщини: будівля економії Браницьких



Source link