Покращення для ветеранів: в Україні полегшили доступ до житлових пільг | Трибуна

Покращення для ветеранів: в Україні полегшили доступ до житлових пільг | Трибуна
15 Червня 2024, 11:59
Поділитися:

Пенсійний фонд України разом із Міністерством у справах ветеранів реалізував експериментальний проєкт, який спрощує ветеранам війни, а також їхнім родинам, процес звернення за житловою пільгою. Про це повідомила пресслужба ПФУ.

«Реалізація експериментального проєкту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг спрощує формат та процедуру самого звернення, цифровізує інформацію, необхідну для призначення пільги», – повідомив голова правління Пенсійного фонду Євгеній Капінус.

За його словами, замість двох окремих заяв із червня ветеранам надано можливість подавати одну – про взяття на облік і надання пільг. У спрощеній заяві ветерану потрібно зазначити значно меншу кількість інформації, ніж це було раніше, адже опрацювання даних відбувається шляхом електронної інформаційної взаємодії між державними реєстрами.

Крім того, за новим механізмом, подати заяву на призначення пільг замість ветерана війни можуть члени його родини – чоловік, дружина, непрацездатні батьки, неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства II групи та ін.

Подати заяву та необхідні документи можна в один зі способів: особисто через сервісні центри Пенсійного фонду, уповноважених посадових осіб територіальних громад або ЦНАП, поштою на адресу органу ПФУ та онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду та мобільний застосунок.

Як повідомлялося, в Україні запрацює соціальний вебпортал електронних послуг Мінсоцполітики. На ньому можна буде знайти всю необхідну інформацію про соціальні послуги, подати заяву або звернення, щоб їх отримати, або ж залишити повідомлення про людину або сім’ю, яка потребує соціальної підтримки.

ФОТО – ПФУ

Читайте також:

Мінветеранів профінансує навчання в автошколах для ветеранів із інвалідністю

Компенсація ветеранам війни на придбання житла: як отримати

Нові горизонти для ветеранів війни: огляд актуальних програм та ініціатив

У Броварах безкоштовно оздоровлюватимуть ветеранів війни та праці. І не лише

Джерело: Трибуна – Бровари