Платних офіційних паркомісць у Броварах побільшає. Де, скільки та яка плата | Трибуна

Платних офіційних паркомісць у Броварах побільшає. Де, скільки та яка плата | Трибуна
25 Червня 2024, 20:12
Поділитися:

Сьогодні під час «бюджетної» комісії депутати розглядали внесення змін до проєкту рішення про встановлення місцевих податків і зборів на території Броварської територіальної громади.

Мета ухвалення рішення – встановлення доцільних та обґрунтованих розмірів ставок місцевих податків і зборів із урахуванням рівня платоспроможності суб’єктів господарювання та відповідно до Податкового кодексу України.

Цьогорічним нововведеням можна вважати запровадження податкових ставок за місця для паркування транспортних засобів.

У проєкті рішення вказаний перелік адрес земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності з паркування транспортних засобів. Також вказана загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів (на фото).

Загальна кількість паркувальних місць – 236, із яких 208 будуть платні, інші – пільгові.

Ставка збору за місця для паркування транспортних засобів встановлюється в розмірі  0,075%  мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного року. Наразі це 6 грн 28 коп.
Якщо орієнтовна площа під авто складає в середньому 13,75 м кв, то вартість за одне паркомісце за один день складатиме 86 грн 40 коп та 17 тис. 971 грн за 208 платних паркомісць.

«Ми прорахували, що прогноз надхожень у бюджет на майбутній рік складе 6 млн 500 тис. грн. І це навіть якщо не всі місця будуть використані і ми візьмемо умовно 70 % від прогнозованих надходжень, то це все одно буде близько 4 млн 500 тис. грн», – повідомила заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олена Красник.

Сам тариф за годину паркування розраховується вже згідно відповідного порядку, затвердженого  постановою КМУ і включає  витрати на обслуговування майданчика та інші прямі і непрямі видатки. У місті буде певний оператор цих майданчиків, який уже і вирахує цю вартість, а депутати наразі визначають ставку, яку до нього застосовуватимуть.

Нагадаємо, на початку року депутати затвердили проєкт землеустрою та відведення в постійне користування земельних ділянок КП «Бровари-Благоустрій»  для будівництва та обслуговування паркінгів і автостоянок.
Усі вони розташовані на територіях у межах червоних ліній, також на охоронних зонах навколо (уздовж) об’єктів енергетичної системи, або санітарно-захисної смуги навколо інженерних комунікацій.

Читайте також:

Повістка в поштовій скриньці: як діяти згідно з законом?
Бронювання-2024: перелік посад держслужбовців
Хто в Броварській громаді має відповідати за стан спортивних майданчиків
Активісти продовжують відстоювати право на рекреаційно-ландшафтну зону в Броварах

Джерело: Трибуна – Бровари