Пільговий тариф на електроенергію в опалювальний сезон: хто має право та як оформити? | Трибуна

Власники помешкань на електроопаленні мають право на знижку на електроенергію під час опалювального сезону. Такий досвід уже був в Україні, але пільги скасували у 2019 році. У 2024 році побутовим споживачам пільговий тариф повернули. Що потрібно, аби отримати пільгу, як її оформити і скільки це коштує – журналісти дізнавались у фахівців Броварського РП Київобленерго.
Новий пільговий тариф на електроопалення встановлено для побутових споживачів. Також виділено в окрему категорію індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками.
Що потрібно, аби оформити пільговий тариф
Для того, щоб отримати знижку на електроенергію в опалювальний сезон, першою вимогою є наявність технічного паспорту на будинок, у якому зазначено вид опалення – «електро».
До нього потрібно додати:
копію паспорта;
копію ІПН;
копію права власності на будинок;
гарантійні талони та сертифікати на опалювальні прилади (електрокотел, інвектори електричні тощо).
Ці документи подають у компанію ДТЕК, де можуть надати платну послугу розробки проєкту на електроопалення. Вартість послуги – 4 тис. грн.
Також клієнт має право звернутись у будь-яку компанію, яка має ліцензію на розробку технічної документації, розробити проєкт там і надати його вже готовим із зазначеним вище пакетом документів.
Терміни виготовлення паспорта точки розподілу
Фахівці ДТЕК перевіряють надані документи, а потім видають паспорт точки розподілу, де зазначено, що у споживача є опалювальний прилад певної потужності. Саме з цим документом споживач звертається до постачальника е/е, де проведуть відповідні перерахунки.
Фахівчиня ДТЕКу зазначила, що якщо споживач звертається до них уже з повним пакетом документів (проєктом у тому числі), паспорт виготовляють протягом 20 хвилин.
Якщо ж замовляти проєкт у компанії ДТЕК, термін його виготовлення становить до 1 місяця. Проте зараз не дуже багато звернень, тож проєктування виконують у коротші терміни, – протягом тижня.
Спеціалістка уточнила, що якщо в техпаспорті на будинок зазначено вид опалення «електро», фахівці не виїжджають за адресою. Якщо ж опалення зазначене «альтернативне», потрібна технічна перевірка на місці. Саме тоді представники виїжджають до будинку для технічного огляду і ця послуга також оплачується окремо.
Об’єми споживання і термін дії тарифу
Тариф розповсюджується на спожиту електроенергію об’ємом до 2000 тис. кВт і становить 2,64 грн/кВт (за наявності двозонного лічильника нічний тариф становить 1,32 грн/кВт). Діє він під час опалювального сезону з 1 жовтня по 30 квітня.
Важливо! До кінця грудня 2024 року якщо споживач перевищував споживання е/е за 2000 кВт/міс, йому доводилось сплачувати рахунок за повною вартістю електроенергії (4,32 грн/кВт). Із 1 січня НКРЕКП змінила тарифну позицію: усім, хто отримав зазначений тариф, 2 000 кВт/міс надаватимуть по пільговому тарифу, а все, що вище – за повною вартістю.
Також потрібно взяти до уваги, що після виготовлення технічного паспорту постачальник надає послугу за пільговими тарифами із 1 числа наступного місяця. До прикладу, якщо споживач отримав технічний паспорт 6 лютого, то нарахування за пільговим тарифом почнуть діяти тільки з 1 березня. Перерахунки за сплачену раніше електроенергію не проводяться.
Варто зазначити, що всі споживачі, які оформляли пільговий тариф до 2019 року, в опалювальний сезон 2024 року отримали нарахування зі знижкою автоматично. Якщо цього не трапилось – зверніться до фахівців ДТЕК.
Читайте також:
Нічний тариф на електроенергію: як платити вдвічі менше після подорожчання
Теплові насоси та сонячні панелі ОСББ може встановити за рахунок грантів
Про безкоштовні послуги для
Минуло 9 днів, як російський «шахед» убив подружжя у Броварах: що про них відомо
Джерело: Трибуна – Бровари
Відео


