Підтримка бориспільських спортсменів: як збуваються мрії

Підтримка бориспільських спортсменів:  як збуваються мрії
21 Червня 2024, 12:51
Поділитися:

18-річна Вікторія Якимовська займається в Бориспільській ДЮСШ гирьовим спортом вже 4 роки. Вона є кандидатом у майстри спорту України. Дівчина багаторазово перемагала на різноманітних змаганнях, чемпіонатах України, Європи та світу. А у 16 років вже виграла чемпіонат світу серед жінок. Про шлях у спорті та те, наскільки важлива підтримка та від кого її очікувати, з’ясовували «Вісті».

Змагання та досягнення

Вікторія Якимовська є чемпіонкою України як серед юніорів, так і серед дорослих. Вона вихованка тренера, майстра спорту України Євгенія Бикова. Вікторія — призерка чемпіонатів України та світу. Спортсменка брала участь у чемпіонаті світу з гирьового спорту в Латвії, стала чемпіонкою світу в поштовху, призеркою у поштовху довгим циклом та в класичному ривку. Змагання відбувалося в минулому році, в грудні, у Латвії.

«Вікторія живе від змагання до змагання, тренуючись по шість разів на тиждень, — зауважує тренер Євгеній Биков. — Головна мета — при будь-якій нагоді покращувати свій результат та з року в рік намагатися потрапити в збірну України та представляти нашу країну на чемпіонатах світу.

Цьогоріч, у березні, у Києві відбувся чемпіонат України, де Вікторія Якимовська посіла 3 місце серед жінок у вправі ривок з довільною зміною рук, а серед юніорок посіла 2 місце. За результатами змагань була відібрана до національної збірної України (дорослої) та вже брала участь у Парижі у чемпіонаті Європи серед дорослих, який відбувся у квітні цього року, де Вікторія брала участь у змаганнях з триборства, яке включає в себе поштовх довгим циклом, поштовх та ривок».

«Вправи виконуються з 24-кілограмовою гирею. Якщо це поштовх або поштовх довгим циклом — це поштовх двох гирь одночасно. Ривок виконується по черзі однією рукою, другою, піднімаючи по 24 кг, — доповнює Вікторія тренера. — Так, на змаганнях у триборстві я стала чемпіонкою з результатом 148 балів. Поштовх довгим циклом — посіла 1 місце, поштовх — 2 місце, а ривок — 3 місце. Також у двоборстві (це поштовх плюс ривок) посіла 1 місце. У сумі маю три чемпіонських звання».

Підготовка на чемпіонат світу — це шлях довжиною в сотні змагань в Україні. Тому одразу після повернення з чемпіонату Європи, вже на другий день Вікторія поїхала на чемпіонат Житомирської області виступати у змаганнях у поштовху, оскільки знає, що після перемоги одразу варто готуватися до наступного циклу, який врешті-решт приведе до наступного чемпіонату світу, а для цього потрібно виборювати перемоги та підтверджувати свою кваліфікацію та покращувати досягнення на різноманітних змаганнях в межах країни.

Підтримка бориспільських спортсменів:  як збуваються мрії

Як підтримують наших спортсменів

«Бориспільська ДЮСШ всіляко намагається підтримувати спортсменів, щоб вони приймали участь у різноманітних чемпіонатах. Проте, звісно, не обходиться без фінансових труднощів, — розповідає Михайло Шкоруп, директор ДЮСШ. — Так, вдається підтримувати спортсменів для поїздок на змагання в межах країни, для цього надаються кошти на проїзд, на харчування. А от чемпіонати світу та Європи вже потребують спонсорської допомоги, адже це дуже великі кошти».

«Чемпіонат Полтавської, Житомирської, Дніпропетровської області, змагання в Харкові. Завдяки підтримці Бориспільської ДЮСШ в цих заходах вдалося взяти участь бориспільським спортсменам, — розповідає Євгеній Биков. — Але коли йдеться про великі змагання, потрібні великі кошти. Адже, наприклад, поїздка на чемпіонат Європи до Парижу, проживання та внесок за змагання обійшлися в близько 2 тис. євро на одного спортсмена. Звісно, спортивна школа не має можливості витрачати такі кошти. Тому спочатку виступ на чемпіонаті був під питанням, адже без меценатів це просто неможливо.

Завдяки директору ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимиру Шалімову, який фінансово підтримав спортсменку, оплатив усі потреби, Вікторія Якимовська змогла успішно взяти участь у змаганні та показати свої результати на європейському рівні, виборовши перемогу серед найкращих. Велику допомогу в організації поїздки Вікторії на чемпіонат Європи також надав Анатолій Дорошець.

Зауважимо, до Парижу на змагання їздив також і спортсмен ДЮСШ Антон Савонік, який брав участь у чемпіонаті Європи серед юнаків у вправі класичний ривок. Він посів друге місце, став срібним призером. Але він їздив за власні кошти, тобто його спонсорами виступили його батьки. Причина — Міністерство молоді та спорту фінансує лише членів дорослої національної збірної на чемпіонати Європи та світу, до того ж тільки перший номер. Вікторія їхала як другий номер і їй допомогли меценати. Але не завжди так виходить. Тому спортсменам варто розуміти, що потрібно ставати першим номером, щоб було фінансування Міністерства молоді та спорту».

Підтримка бориспільських спортсменів:  як збуваються мрії

Мрії збуваються

Володимир Шалімов, крім того що підтримав спортсменку на змаганнях, після її повернення та перемоги вирішив заохотити Вікторію ще й подарунком. Серед айфонів, скутерів та інших варіантів дівчина обрала велосипед, про який вона мріяла. Тепер Вікторія із задоволенням приїздить на тренування на своєму велосипеді, не витрачає зайвий час та кошти на дорогу, що наразі є важливим аспектом, адже тренується дівчина шість днів на тиждень.
«Нічого не дається задарма в житті. Але є ті, хто цінує працю спортсменів, намагається по можливості підтримати та заохотити рухатися далі, ось серед таких людей і Володимир Шалімов, — розповідає Михайло Шкоруп. — Він цінує працю не лише своїх співробітників, але й спортсменів, і завжди за нагоди підтримує фінансово. — Разом з Ігорем Шалімовим, директором ПрАТ «БКБМ», вони дуже багато допомагають нашим спортсменам з різних видів спорту. Тому я хочу подякувати нашим меценатам, Володимиру та Ігорю Шалімовим за те, що дуже багато наших чемпіонів ми маємо лише завдяки їх фінансовій підтримці».

З вдячністю за надану можливість виступити на міжнародних змаганнях Вікторія Якимовська подарувала Володимиру Шалімову одну з медалей чемпіонату. Тепер ця нагорода буде нагадувати меценату про нашу юну спортсменку, а, можливо, й майбутню рекордсменку.

Плани на майбутнє

У планах спортсменки — стати майстром спорту, майстром спорту міжнародного класу, який виконується лише на європейських та світових першостях. Це норматив 41 підйом у довгому циклі двох 24-кілограмових гирь. В Україні ніхто цього не робить і з важчих вагових категорій, а Вікторія виступає в найлегшій ваговій категорії, 58 кг. Проте прагне саме цього досягнення.

«Щоб плани здійснювалися, потрібно діяти. Тому я планую пов’язати все своє доросле життя зі спортом та цього літа вступаю до вишу, щоб здобути професію тренера, — розповідає Вікторія Якимовська. — Мрію набирати вихованців та навчати їх гирьовому спорту та розвивати його, популяризувати його серед молоді, щоб якомога більше спортсменів почали займатися з гирею».

Підтримка бориспільських спортсменів:  як збуваються мрії

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама