Під опікою соціальних працівників Борисполя перебуває тисяча осіб

image
4 Листопада 2023, 14:24
Поділитися:

Опіки соціальних працівників у Бориспільській громаді потребують 1000 осіб. Про це розповіла Олена Коротка, керівник управління соціальної політики та охорони здоров’я під час нещодавнього прямого ефіру на комунальному каналі «ТРС Бориспіль». 

«На сьогодні наші соціальні працівники опікуються тисячою осіб. На майже сто тисяч населення це невелика цифра, але в нас майже 14 тисяч внутрішньо переміщених осіб, серед них люди похилого віку та особи з інвалідністю. Проблема їх захисту під час війни загострюється. Під опікою також перебувають діти з інвалідністю, і допомога таким родинам — значна частина загального великого спектру роботи», — зазначила вона.

За її словами, на кожного соціального працівника припадає по 10 підопічних. Це важка праця, за яку береться не кожен. Серед працівників є жінки-переселенки. Управління соціального захисту надає широкий спектр послуг людям, що потребують опіки — від догляду вдома (відвідування патронажних працівників) до послуг стаціонарного відділення (комплексні медико-соціальні послуги) у селі Любарці, де проживають люди похилого віку та особи з інвалідністю. 

«На сьогодні стаціонарне відділення розраховане на 50 ліжко-місць, перебуває зараз там 30 осіб, у тому числі ВПО. У відділенні працює медичний персонал. Крім того, воно перебуває на одній території з амбулаторією, тому до послуг наших пацієнтів сімейний лікар. Нещодавно ми започаткували виїзд мобільних бригад профільних лікарів, що проводять комплексний огляд стану здоров’я мешканців нашого відділення. Більшість із них — це люди, що не мають поруч рідних та близьких, які могли б ними опікуватися. Ці люди зазвичай лежачі, вони не мають змоги пересуватися та подбати про себе. Як вони потрапляють до нас? Це може бути звернення сусідів чи депутата, що добре знає свій округ, сигнал від лікарні, були випадки звернення від бійців, що перебувають на фронті, з проханням подбати про немічних старих рідних, що лишилися на даний момент самі. Такий догляд ми можемо надавати і вдома — приходить наш соціальний працівник, який може прибрати, приготувати їсти, дати ліки, перевдягти тощо. Але бувають випадки, коли коло людини має бути хтось цілодобово, тоді її забирають у стаціонарне відділення. Утримання відбувається за рахунок місцевого бюджету», — розповіла Олена Коротка. 

Також вона розповіла про одну з нових послуг, яку надає управління — соціальне таксі. Воно є актуальним для людей похилого віку чи осіб із інвалідністю, яким складно самостійно потрапити в лікарню чи державну установу. Транспортування таких пасажирів здійснюється спеціальним автомобілем.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама