Під Обуховом облаштували містечко для переселенців з Луганщини
3 Травня 2022, 20:42
Поділитися:

3 травня 2022 г. 20:39

На Київщині Обухівський районний центр для евакуйованих прийняв 200 переселенців із Луганської області. Загалом це мешканці зруйнованих російськими військами територій міст Сєвєродонецька, Попасної та Лисичанська.

Про це KВ дізналася із публікації газети ВРУ “Голос України”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Радість і смуток… Саме з такими почуттями 200 переселенців з Луганщини оселилися в містечку для евакуйованих в Обухівському районі на Київщині. Люди із Сєвєродонецька, Попасної, Лисичанська, перед тим як виїхати зі своїх зруйнованих ворогом “міст-привидів”, просиділи в бомбосховищах під обстрілами 40 днів. Хтось полишив свою домівку просто в капцях, хтось у чоботах, хтось віз із собою собаку чи котів. І кожен із луганчан зустрів в Обухові острівець справжнього добра та милосердя, про яке подбали небайдужі місцеві люди”, – йдеться у публікації.

Так, як розповіла начальник Гуманітарного штабу при Обухівській районній військовій адміністрації Лія Корнієнко, людей, які були вигнані зі своїх домівок війною, забезпечують харчуванням, медичним обслуговуванням та необхідним приладдя для роботи. Загалом же в Обухівському районі діє 30 гуманітарних штабів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Опікується ж містечком для переселенців координаторка гуманітарного штабу Оксана Волошина. Наразі усі вимушено переміщені особи беруть активну участь у житті громади та її благоустрої.

“Фахівці управління соціального захисту населення Обухівського району за один день усіх переселенців зареєстрували та допомогли їм з упорядкуванням пенсій та соцвиплат. Але цим потреби прибулих не обмежилися. До містечка привезли бабусю, яка не пам’ятає своє ім’я, бо на її очах загинула вся родина, і водії гуманітарного штабу забрали стареньку просто з попелища власного будинку. Серед біженців є вагітні та хворі, котрим потрібна медична і психологічна допомога”, – розповідають в публікації.

Потребами ж мешканців Луганщини опікуються також обласна і районна влада. На Великдень, зокрема, керівництво Обухівського району забезпечило районний центр евакуйованих українськими обрядовими смаколиками.

Нагадаємо, що на Київщині Білоцерківський район лідирує за реєстрацією на території внутрішньо переміщених осіб. Найбільшу ж кількість вимушених переселенців прийняла Ставищенська громада.

Читайте: Ставищенська громада більш за всіх на Білоцерківщині прийняла внутрішніх переселенців

Фото: Обухівська РВА

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона