Під час війни зведення індивідуального житла не потребуватиме будівельного паспорту – постанова КМ
28 Червня 2022, 12:36
Поділитися:

28 червня 2022 г. 12:25

Кабінет міністрів (КМ) спростив деякі дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві в умовах воєнного стану. Спрощення стосуватимуться, зокрема, вимог до забудови земельних ділянок під індивідуальне житло.

Про цеKВ стало відомо з постанови №722 “Деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану”, яку було прийнято на засіданні КМ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 24 червня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Постанова передбачає, що надання послуг з питань дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві на період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року після нього буде здійснюватися з урахуванням певних особливостей.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зокрема, будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 500 кв. метрів не потребуватиме будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

Те саме стосуватиметься зведення господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки за рішенням замовника відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні, а у разі відсутності такої документації – відповідно до цільового призначення земельної ділянки та обмежень.

У такому разі замовник звертається до архітектора або інженера-проектувальника, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

На підставі укладеного між ними договору, архітектор або інженер-проектувальник забезпечує створення та/або завантаження до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва з накладенням кваліфікованого електронного підпису схеми намірів забудови земельної ділянки.

Схема намірів – це місце розташування будівель та споруд на ділянці, відстані до меж сусідніх ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо.

Строк виконання робіт, розмір та порядок оплати робіт визначаються у договорі за домовленістю сторін.

При цьому під час подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт замовник зазначає реєстраційний номер схеми намірів забудови земельної ділянки в Електронній системі.

У разі ненадання відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки або неприйняття рішення про відмову в їх наданні протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви про їх видачу – проектування об’єкта будівництва здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень.

Згідно документу, тимчасово розроблення проектної документації на будівництво об’єктів умовною висотою не вище 20 метрів на відстані не менше 1 кілометра від бокової межі льотної смуги та 2 кілометри від торців льотної смуги здійснюється без погодження з експлуатантом аеродрому, Державною авіаційною службою або Міністерством оборони.

Читайте: Кабмин отменил согласование высоты застройки приаэродромных территорий напрямую с Госавиаслужбой

У згаданій Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва з використанням електронного кабінету уповноважені особи органу охорони культурної спадщини будуть дозволяти чи погоджувати таке:

погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам’яток місцевого значення, їх територій і зон охорони;

надання дозволу на проведення робіт на пам’ятках національного значення, їх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць;

надання дозволу на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок;

проведення контрольного геодезичного знімання перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта не здійснюється під час проведення реставрації, капітального ремонту без зміни геометричних розмірів складових частин будинку, будівлі, споруди, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна;

Постанова також передбачає, що на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після нього дозволяється перенесення строків виконання окремих видів робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території (крім транспортних проїздів, пішохідних комунікацій).

Замовник будівництва при цьому робитиме відповідний запис в декларації або акті готовності об’єкта до експлуатації (зокрема, зазначатиме види робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території, які переносяться, та визначатиме кінцеву дату, до якої роботи будуть виконані).

Міністерству розвитку громад та територій доручено надати на погодження Міністерству культури та інформаційної політики (МКІП) технічну документацію в частині реалізації електронного кабінету уповноваженої особи органу охорони культурної спадщини в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

Технічні деталі цього Мінрегіон має узгодити з Мінцифра. МКІП та обласним та Київській міській військовим адміністраціям слід буде подати відомості про працівників органів охорони культурної спадщини, які будуть підключені до згаданої Електронної системи.

А органам місцевого самоврядування Кабмін рекомендував внести до Електронної системи відомості (в тому числі текстові та графічні матеріали) про чинну містобудівну документацію на відповідній території.

Читайте: Кабмін дозволив на час воєнного стану будувати індивідуальне житло без отримання будівельного паспорту

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона