Пенсіонери можуть фізично ідентифікуватися і через відеозв’язок | Трибуна

Пенсіонери можуть фізично ідентифікуватися і через відеозв’язок | Трибуна
13 Червня 2024, 20:51
Поділитися:

Фізична ідентифікація для отримувачів пенсії та соціальних виплат в Україні діє з 2004 року. У Міністерстві соціальної політики зазначають, що ця процедура дозволяє перевірити, чи й справді кошти отримує саме та людина, якій вони призначені. Про те, як пройти фізичну ідентифікацію пенсіонерам онлайн та офлайн у 2024 році, розповідає «Трибуна-Бровари» з посиланням на «Факти ICTV».

Вимогу проходити ідентифікацію відкладали на час карантинних обмежень в Україні. Але коли їх скасували, питання знову постало. Протягом 2023 року уряд кілька разів переносив кінцеву дату проходження процедури і, з рештою, визначив остаточну дату – 31 березня 2024 року. Важливо: ідентифікуватися тепер можна і віддалено. Навіть якщо ви перебуваєте на окупованій території або за кордоном.

У Кабміні звертають увагу на такий факт: якщо людина не пройде ідентифікацію, її пенсія накопичуватиметься на розрахунковому рахунку до моменту проходження процедури.

Фізична ідентифікація пенсіонерів: як пройти онлайн

Затвердженим Порядком встановлення особи отримувача пенсії передбачено, що пенсіонер може подати заяву на проходження фізичної ідентифікації в режимі відеоконференції. Це можна зробити через особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду або зателефонувавши до контактного центру ПФУ.

Для подання заявки на вебпорталі ПФУ потрібно виконати такі дії:

Зареєструватись в особистому кабінеті на сайті, якщо у вас ще немає облікового запису;
перейти до розділу Ідентифікація в режимі відеоконференцзв’язку;
заповнити спеціальну електронну форму заявки;
зазначити в коментарі, чи потрібна додаткова допомога для відеоідентифікації (наприклад, сурдопереклад);
вибрати месенджер, за допомогою якого проходитиме відеоідетифікація;
підтвердити дані, натиснувши кнопку «Подати заяву».

Для відеоконференцзв’язку можуть бути використані:

Google Meet;
Signal;
Skype;
Telegram;
Viber;
WhatsApp;
Zоом.

Після подання заявки, з пенсіонером зв’яжеться представник ПФУ, щоб призначити дату та час проведення відеодзвінка.

Дата може бути призначена не раніше, ніж через 10 днів, і не пізніше  ніж через 30 днів після подання заявки.

Для спрощення фізичної ідентифікації, пенсіонер може прикріпити до заявки електронні копії своїх документів (розмір файлом має бути меншим за 1 Мб):

паспорт;
ІПН;
трудову книжку;
свідоцтво про народження.

Процедура відеоідентифікації займатиме близько 20 хвилин.

Під час відеодзвінка працівник ПФУ попросить пенсіонера показати паспорт чи інше посвідчення особи та поставить низку запитань. Тому під час відеоконференції слід тримати під рукою всі свої документи.

Пенсіонера попросять назвати своє повне ім’я та персональні дані: дату народження, номер паспорта тощо. Якщо у представника Пенсійного фонду виникнуть сумніви щодо особи пенсіонера, можуть бути поставлені додаткові запитання:

коли ви почали працювати;
коли перестали працювати;
коли зверталися до Пенсійного фонду востаннє;
чи є діти;
яка освіта тощо.

Після завершення відеодзвінка дані оброблятимуться близько двох тижнів. Потім потрібні ще 10 днів для винесення рішення, і три дні, щоб повідомити пенсіонера про ухвалене рішення.

Фізична ідентифікація пенсіонерів офлайн

Постановою Уряду від 08.08.2023 № 837 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 і від 5 листопада 2014 р. № 637» передбачено, що для отримання виплат у 2024 році особи з числа ВПО мають пройти ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» або в органах Пенсійного фонду України.

Норма фізичної ідентифікації пенсіонерів діє в Україні з 2004 р. Але до 2014 року це не привертало уваги та не викликало складнощів, бо ідентифікація відбувалася в природний спосіб, під час відвідування пенсіонером банку або при отриманні пенсії через листоношу.

Після початку бойових дій в Україні для частини громадян фізична ідентифікація стала більш складною, тому уряд розширив набір інструментів, за допомогою яких людина може підтвердити свою особистість та право на отримання пенсії.

Крім фізичної ідентифікації з відеоконференцзв’язку, можливі два інші способи:

відвідати будь-яке відділення Ощадбанку на підконтрольній Україні території;
через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
звернутися до дипломатичного чи консульського представництва України в інших державах.

ФОТО – ПФУ

Читайте також:

Новий вид шахрайства в Україні: пенсіонерів обманюють на гроші

Пенсія в Україні: як її перераховують працюючим та непрацюючим пенсіонерам

Деякі пенсіонери можуть не платити за комуналку: кого це стосується

Українським пенсіонерам доведеться щорічно проходити фізичну ідентифікацію. Кого стосується?

Джерело: Трибуна – Бровари