ПДФО із зарплат військових залишається в місцевих бюджетах

image
17 Жовтня 2023, 18:08
Поділитися:

На табло видно, які політичні партії підтримували рішення про передачу ПДФО в державний бюджет, а які виступили проти

Верховна Рада України не змогла ухвалити у другому читанні законопроект №10037, який пропонує перенаправити ПДФО із зарплат військових із місцевих бюджетів до державного бюджету України.

За зміни до закону про підтримку обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України №10037 проголосувало лише 223 депутатів. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Ірина Геращенко, депутатка від партії “Європейська Солідарність”.

«ЄС» зробила ВСЕ, аби захистити місцеві громади! Ми це ЗРОБИЛИ!!!, – зазначила Ірина Геращенко. – У період дії воєнного стану всі доходи від ПДФО з зарплат військових планували спрямувати до спецфонду держбюджету, де влада безконтрольно їх витрачатиме. Це наступ на місцеве самоврядування. За це проголосували й мажоритарники – слуги. І це ганьба.

Ще одна проблема цього закону- він вступає в дію не з нового бюджетного року, а вже в 2023, отже, всі залишки коштів місцевих бюджетів від ПДФО заберуть вже зараз

А це – 64% доходів місцевих бюджетів. Отже, регіони залишаються оголеними.

При цьому ці кошти йдуть не на Міністерство оборони.

Влада планувала ці кошти в повному обсязі зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України та спрямувати у таких пропорціях та за такими напрямами:

50 відсотків – Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання.
50 відсотків – Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості на виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення. І дозволяли Мінфіну вносити зміни до розпису спеціального фонду з метою відображення фактичних надходжень та здійснення видатків.

Ми не дали провести цей закон! Ура. Європейська Солідарність захистила місцеве самоврядування. ВР направила скандальний законопроєкт на повторне друге читання”.

Проти позбавлення місцевих громад надходжень від ПДФО із зарплат військових виступили партії “Європейська Солідарність”, “Батьківщина”, “За майбутнє”.
За те, щоб у громад забрати надходження від ПДФО, виступили партії “Слуга народу”, осколки партії ОПЗЖ – “Платформа за життя та мир” та “Відновлення України”, а також партія “Голос” Святослава Вакарчука та депутатська група “Довіра”, в яку входить і депутат від Білої Церкви Микола Бабенко.

 

Джерело: Новини Білої Церкви — БЦ News — БЦ News