Парламент заборонив колекторам кошмарити бійців та їхні родини

image
29 Липня 2022, 15:06
Поділитися:

29 липня 2022 г. 15:00

Верховна Рада (ВР) заборонила колекторам приходити до учасників бойових дій та їх сімей. Відповідний закон діятиме під час воєнного стану і протягом півроку по тому.

Про цеKВ стало відомо за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулося 27 липня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Законопроект №7414 “Про внесення змін до Закону України “Про споживче кредитування” щодо врегулювання простроченої заборгованості на період дії воєнного, надзвичайного стану” в цілому підтримали 312 народних депутатів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно документу, до категорії захищених осіб належать військовослужбовці Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України.

Крім того, закон поширюватиметься на військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, або внаслідок захворювання після звільнення їх із військової служби, пов’язаного з проходженням військової служби, а також на членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли або зникли безвісти.

Під дію закону потрапляють кошти осіб, що перебувають у полоні, осіб, з якими втрачено зв’язок, та осіб, які зникли безвісти.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту (автор – Ольга Василевська-Смаглюк, фракція “Слуга народу”, 96 округ Київщини, та інші), “держава зобов’язана забезпечити соціальний захист громадян України, які захищають суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їхніх сімей та їх найближче оточення, що дозволить таким особам зосередитись на якісному виконанні свого військового обов’язку та бойових завдань, поставлених військовим командуванням України”.

Читайте: ВР призначила грошові виплати Героям України та кавалерам орденів

Фото: “Суспільне”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона