Пахова грижа: симптоми, різновиди, ускладнення

Пахова грижа: симптоми, різновиди, ускладнення
1 Липня 2024, 10:20
Поділитися:

Пахова грижа — це досить розповсюджена патологія, особливо серед чоловіків. Вона здатна з’явитися у будь-якому віці та створити у житті людини чимало дискомфорту. Якщо тривалий час ігнорувати захворювання, можуть виникнути різні ускладнення, серед яких найнебезпечнішим є  здавлення петлі кишківника або великого сальника в грижових воротах. Зіткнулися з такою проблемою? Не зволікайте та зверніться до лікаря по консультацію.

Що таке пахова грижа?

Пахова грижа проявляється повним або частковим виходом органів черевної порожнини в порожнину пахвинного каналу. Лікується дана патологія лише хірургічним втручанням, дізнатися про нього більше можна за посиланням https://veselka.clinic/napriamky/operatyvni-vtruchannia/khirurgiya/operatsiia-pry-vrodzhenii-pakhovii-hryzhi.

Класифікація гриж

Загалом грижі поділяють на два види: вроджені та набуті. У першому випадку патологія формується ще на стадії розвитку ембріона. Набута ж з’являється як наслідок певних факторів:

 • слабкість та дистрофія м’язової тканини;
 • підвищений тиск у черевній порожнині;
 • патологія сполучних тканин;
 • зайва вага;
 • стрімке зниження ваги;
 • часті запори чи інші порушення, пов’язані з дефекацією;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • робота, пов’язана з підняттям важких речей;
 • хронічний сильний кашель.

Також існує поділ гриж залежно від їх розташування щодо пахового трикутника. 

 1. Прямі грижі являють собою випинання тканин через задню стінку пахового каналу. Тобто грижа проходить через паховий трикутник і може порушувати дно малого таза.
 2. Косі грижі — випинання тканин через внутрішнє пахвинне кільце, тож патологія виходить за межі пахового трикутника по ходу сім’яного канатика.

У будь-якому випадку грижа несе у собі небезпеку та повинна бути усунена ще до того, як вона встигне призвести до негативних наслідків для всього організму.

Ускладнення, що спричиняє пахова грижа

Варто пам’ятати, що з часом грижа може стати защемленою чи затиснутою. У цьому випадку органи зазнають постійного тиску, що поступово призводить до дисфункції. Такий стан позначається різким погіршенням самопочуття: у хворого з’являються нудота, блювання, напруга в області грижі, різкий нетерпимий біль. Разом із цим можуть виникнути проблеми із дефекацією. У гіршому випадку защемлені тканини зазнають некрозу, тобто починають відмирати. За такої ситуації стан погіршується дуже швидко, адже у кров пацієнта надходять токсичні речовини, порушується робота життєво важливих органів тощо.

Важливо вчасно звернутися до лікаря і видалити грижу. Використовуючи новітнє обладнання, фахівці швидко й ефективно діагностують патологію та оперативно усунуть її.