Отримати відстрочку стало складніше: МОН підвищило прохідний бал на аспірантуру

image
6 Червня 2024, 10:52
Поділитися:

18 травня 2024 року набув чинності закон про посилення процесу мобілізації в Україні, згідно з яким студенти, аспіранти та докторанти мають право на відстрочку від мобілізації. У звʼязку з цим, кількість охочих здобувати освіту стає більше, тому Міністерство освіти запроваджує достатньо жорстку систему відбору до вищих навчальних закладів.

Про це заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький в етері національного телемарафону “Єдині новини”.

Досі не підписані на наш Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua”? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

З його слів, у 2024 році на магістратуру та аспірантуру в Україні вступатиме значна кількість чоловіків. У Міносвіти України стривожені такою ситуацією, адже вступні іспити для магістратури та аспірантури цього року єдині.

Об’єднаний вступний іспит, на який цього року рекордна кількість осіб… Цього року вже перевищило 200 тисяч з величезною кількістю мужчин старшого віку, які, очевидно, мають свої причини реєструватися та бажати вступити в освітні програми, – заявив Винницький.

При цьому, на такі іспити в мирний час реєструється переважно 110-120 тисяч осіб.

Міносвіти не збирається залишатись осторонь такої тенденції, тому вступні іспити будуть складніші цього року. Таким чином, на магістратуру й аспірантуру вступлять ті, хто хоче вчитися, а не ті, хто хоче уникнути мобілізації.

Також ми повідомляли раніше про те, що влада прийняла рішення мобілізувати 50% співробітників ДСНС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua