Особливості кредитування для студентів

image
31 Жовтня 2023, 13:44
Поділитися:

В молодому віці завше здається, що за спиною виросли крила. Саме в цей період виникають найбільше сміливих ідей та геніальних задумів. Здавалося б, можливостей їх реалізувати перед нами багато, адже цей період життя сповнений енергією та амбіціями.Хочеться наслідувати того ж Цукерберга, який створив Facebook у 20, а в 23 став наймолодшим мільярдером у світі. Не складайте ідеї в далекі шухляди, дійте! А ми розкажемо, де взяти фінансові інвестиції для втілення ваших амбіцій. До речі, багато корисних матеріалів на теми грошей та фінансів можна почитати за посиланням https://clickcredit.ua/.

Для чого студентам гроші?

Питання банальне, адже студент, як відомо, завжди голодний. Та все ж, обгрунтуємо. Отже, молоді люди можуть шукати фінансову допомогу з різних причин, таких як:

освіта (оплата навчання у вишах або коледжах, сюди ж відносяться різні корисні курси);
розвиток (запис власного альбому, придбання музичних інструментів, покупка фотокамери, художнього обладнання тощо);
інвестиції (створення бізнесу або стартапу);
інші потреби (непередбачені або особисті витрати).

Де можна отримати фінансову підтримку?

Не завжди батьки можуть підтримувати фінансово повнолітніх дітей. Тому студентам іноді доводиться самостійно шукати вихід із цієї ситуації. Один із можливих шляхів — підробіток. 

Але знайти роботу для студента, на якій він міг би почувати себе фінансово незалежним, непросто. Зазвичай молодих людей не приймають на високооплачувані посади через відсутність робочого досвіду.

Щоправда, якщо 20 років тому питання “де взяти гроші студенту” вирішувалося хіба що “вільною касою”, то наше технологічне десятиліття подарувало молоді чимало можливостей заробітку в інтернеті. Це програмування, дизайн, копірайтинг, блогінг тощо. 

Кредит для студента: брати чи ні?

Трапляються ситуації, коли гроші потрібні негайно. Єдиний можливий варіант — позика. Проте, не для всіх. Не є секретом, що кожен банк має віковий бар’єр для потенційних позичальників. Він варіюється від 21 року, а деякі банки взагалі не бажають кредитувати осіб, молодше 25. 

Чому? Не хочуть ризикувати. Вважається, що молодь ставиться до зобов’язань менш відповідально, крім того, мало хто з молодих людей може похвалитися офіційним працевлаштуванням. 

Переваги кредитування в банках:

Можна отримати значну суму кредиту.
Банки можуть запропонувати довший термін погашення кредиту, що зменшує щомісячні платежі та полегшує фінансове навантаження.
Вигідні відсоткові ставки.

Недоліки кредитування в банках:

Не кредитують осіб, молодше 21 року.
Вимагають від позичальників пакет документів, заставу або поручителів..
Оформлення займає багато часу.

Альтернативою є кредити для студентів у фінансовій компанії.

Що таке небанківська фінансова компанія? Це ліцензована фінансова організація, яка підпорядковується НБУ. В Україні таких налічується декілька десятків.

Переваги кредитування у фінансових компаніях:

Кредитують осіб віком від 18 років.
Процес оформлення кредиту легкий і швидкий. 
Мінімальні вимоги. Не потрібно великої кількості документів або застави для отримання кредиту. 
Гнучкі умови погашення. Фінансові компанії пропонують різноманітні варіанти умов погашення кредиту, включаючи можливість вибору строку та розміру щомісячних виплат. Ця гнучкість дозволяє студентам адаптувати кредит до своєї фінансової ситуації та навчального графіку.

Недоліки кредитування у фінансових компаніях:

Висока річна відсоткова ставка.

Проте, щоб отримати кредит у надійній фінансовій компанії, студентам необхідно відповідати певним вимогам та дотримуватися конкретних умов.

Вимоги та умови для отримання кредиту у фінансовій компанії:

Вік студента. Фінансові компанії надають кредит студентам, які досягли повноліття.
Громадянство та реєстрація. Студент повинен бути громадянином України та мати постійну реєстрацію на території країни.
Ідентифікація. Студент повинен пред’явити офіційний ідентифікаційний документ (паспорт громадянина України) для оформлення кредиту.
Джерело доходу. Рідко, та все ж деякі фінансові компанії можуть вимагати від студентів підтвердження стабільного джерела доходу або можливості погашення кредиту. Це може включати стипендії, фінансову підтримку від родини або інші джерела доходу.

Як отримати кредит у фінансовій компанії:

Перший крок — вибрати підходящу фінансову компанію, оцінити її умови та відсоткову ставку.
Другий крок — подати заявку на кредит в обраній компанії. Зазвичай це можна зробити онлайн на офіційному веб-сайті або в їхньому мобільному застосунку.
Після подання заявки, студентам може знадобитися пред’явити необхідні документи — ідентифікаційний код та паспорт.
Розгляд заявки може тривати від 3 до 30 хвилин. Якщо вона схвалена, студент отримує необхідні кошти на свою банківську картку. 

Важливо відзначити, що перед отриманням кредиту слід уважно ознайомитися з умовами та відсотковими ставками, а також бути впевненими у можливості своєчасного погашення кредиту.

Рекомендації щодо вибору кредиту для студентів

Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам зробити правильний вибір:

Порівняйте умови. Перш ніж подавати заявку на кредит, вивчіть умови різних банків та фінансових компаній. Порівняйте відсоткові ставки, терміни погашення та інші умови, щоб знайти найвигідніший варіант.
Перевірте репутацію, почитайте відгуки. Добре відомі та надійні МФО зазвичай надають чіткі умови та розглядають ваші інтереси.
Будьте уважні до будь-яких прихованих витрат або комісій, які можуть супроводжувати кредит. Поцікавтеся, чи є комісії за обслуговування, страхування та інші додаткові витрати.
Вивчіть умови погашення. Розберіться, як саме ви будете погашати кредит, та чи є можливість додаткових платежів. Це допоможе вибрати терміни погашення, які вам підходять.
Розгляньте альтернативи. Перш ніж вибирати кредит в МФО, розгляньте інші можливості фінансування, такі як стипендії, гранти або допомога від родини.
Плануйте погашення. Перед отриманням кредиту розробіть план погашення. Визначте, як ви будете віддавати гроші, щоб уникнути заборгованостей та збитків.

Отже, отримати кредит студенту складно, але можливо. Незважаючи на те, що багато банків відмовляють студентам через молодий вік, відсутність стабільних доходів і кредитної історії, українські фінансові компанії надають цій категорії населення можливість отримати кредит онлайн для покриття термінових фінансових потреб.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама