Олександр Дубовой: “Розвиток атомної енергетики – головний крок на шляху до енергонезалежності”

Олександр Дубовой: “Розвиток атомної енергетики – головний крок на шляху до енергонезалежності”
31 Жовтня 2023, 19:32
Поділитися:

31 жовтня 2023 г. 19:21

На думку мецената, голови опікунської ради “Фонду добра та любові”, бізнесмена та голови експертної ради АТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” Олександра Дубового (на фото)атомна енергія є одним із найбільш стійких та надійних джерел енергії. В умовах великих ризиків пошкодження теплових та гідроелектростанцій внаслідок російських обстрілів, саме АЕС можуть забезпечити безперебійне енергопостачання в країні.

Про це, як стало відомо KВ, йдеться в статтіголови опікунської ради “Фонду добра та любові”, бізнесмена та голови експертної ради АТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект”Олександра Дубового для “Цензор” з посиланням на офіційний сайт бізнесмена.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“АЕС працюють цілодобово, сім днів на тиждень, незалежно від погодних умов. Ядерна енергетика має найвищий коефіцієнт потужності серед усіх інших джерел енергії (81,4%). Це означає, що атомні станції працюють на повну потужність і без простоїв більше 80 % часу протягом року”, – підкреслив Олександр Дубовой у своїй статті. “Робота атомних електростанцій практично не пов’язана із викидами СО2, що є вагомим внеском у вирішення проблеми зміни клімату”, – додав Олександр Дубовой.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На думку Дубового, атомна енергетика зараз має найбільш високу підтримку в світі за останнє десятиліття. Одночасно відбувається переосмислення ролі АЕС у наближенні низьковуглецевого майбутнього, а також загального вигляду АЕС. Так, низка провідних країн зараз працює над створенням першого невеликого модульного реактора. Біля тридцяти країн нарощують частку атомної енергії в енергетичному балансі країни, а ще стільки ж розглядають можливість побудови на своїй території перших АЕС. Незважаючи на деякі складнощі, саме за АЕС Олександр Дубовой бачить майбутнє.

“Тільки нарощування частки атомної енергії в енергетичному балансі України може забезпечити енергетичну незалежність України та впровадження нових проривних технологій”, – наголосив Олександр Дубовой.

Зазначимо, що Європейський Союз зарахував ядерне паливо до чистих джерел енергії. У результаті країнам ЄС було дозволено експлуатувати існуючі АЕС доти, доки вони забезпечують захоронення токсичних відходів без шкоди для довкілля.

Фото:сайтОлександра Дубового

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона