Окупанти влаштували в селах Безіменне та Козацьке справжній концтабір та катівню, – Денісова
5 Травня 2022, 19:18
Поділитися:

5 травня 2022 г. 19:10

Протягом останнього місяця окупанти примусово вивезли з окремих районів Маріуполя чоловіків для проведення так званої “фільтрації”. Близько двох тисяч осіб, яких розмістили в селах Безіменне та Козацьке Новоазовського району, тримають в непридатних для життя умовах.

Про це KВ стало відомо з повідомленняуповноваженої Верховної Ради з прав людиниЛюдмили Денісової.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зазначається, що чоловіків розмістили у приміщенні школи та клубу, де вони постійно перебувають під наглядом конвою рашистських військових. Жодних особистих речей з собою взяти не дозволили, паспорти та інші документи – відібрали.

“Умови тримання жахливі, люди вимушені спати просто на підлозі в коридорах приміщень. Жодна медична допомога не надається. У школі в Безіменному вже з’явився перший випадок захворювання на туберкульоз, у зв’язку з чим спортзал окупанти перетворили на ізолятор, де утримують велику кількість людей”, – повідомила Денісова.

Також за інформацією уповноваженої ВР, в таборі села Козацьке чоловік загинув через відмову окупантів викликати швидку допомогу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Як харчування людям надають баланду, мало придатну для вживання. Для гігієнічних процедур доступна лише одна раковина з холодною водою на сотні людей. За таких умов посилюється захворюваність серед утримуваних. За найменший непослух чоловіків б’ють та піддають тортурам”, – зазначила Денісова.

Чоловіки отримали папір про проходження фільтрації, проте й він не дає їм права залишити територію табору. Натомість утримуваних, включаючи хворих та людей з інвалідністю, залучають на роботи з благоустрою в селі Безіменному та місті Новоазовськ під конвоєм російських військових.

“Цього тижня нашим громадянам було оголошено, що вони братимуть участь в “параді” на 9 травня у Маріуполі як “полонені”, для чого їх переодягнуть у форму українських військових”, – повідомила Денісова.

У самому Маріуполі здебільшого залишились лише жінки та окупанти. Домівки маріупольців нещадно розграбовуються рашистами. Жінки намагаються ховатися, аби не стати жертвами зґвалтувань та не загинути.

Читайте: Через збройну агресію рф зникли безвісти майже 2 тисячі українських дітей, -Денісова

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона