ОГП: Відбулося 200 одночасних обшуків у військкоматах, правоохоронці викрили чергові схеми ухилення від призову

image
22 Серпня 2023, 17:57
Поділитися:

22 серпня 2023 г. 17:46

Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно з іншими правоохоронними органами провело низку процесуальних дій у Територіальних центрах комплектування (ТЦК) та військово-лікарських комісіях (ВЛК) у регіонах. 22 серпня 2023 року відбулися обшуки у низці ВЛК Вінницької, Черкаської та Київської областей. А Офіс Генерального прокурора (ОГП) повідомив, щовідбулося 200 одночасних обшуків у військкоматах – правоохоронці викрили чергові схеми ухилення від призову.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення ДБР та ОГП.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Наразі проводяться понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни у приміщеннях ТЦК, МСЕК іВЛК”, – інформує ОГП.

“Сьогодні відбуваються обшуки у низці військово-лікарських комісіях Вінницької, Черкаської та Київської областей. Слідчі дії проходять у межах розслідування кримінального провадження за фактами незаконного збагачення військовослужбовців, які займають керівні посади в обласних та районних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Загалом встановлено 388 осіб відносно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов ВЛК про непридатність до військової служби. Вилучається медична документація, яка може підтвердити факти ухвалення протиправних рішень про непридатність до військової служби, особові справи тощо”, – сказано в релізі ДБР.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Вказується, що кримінальні провадження порушені за низками статей, у тому числі за ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану).

Наприкінці минулого тижня в Одеській та Миколаївській областях, а також Херсонському та Бериславському районних ТЦК працівники ДБР вже провели 15 обшуків. Заклади перевіряються на можливі корупційні дії персоналу під час проведення загальної мобілізації, незаконне “звільнення” від мобілізації офіцерів запасу та інших військовозобов’язаних осіб.

За інформацією Держбюро розслідувань, у ході попередніх перевірок “виявлено непоодинокі факти зловживань воєнкомів та безпідставного зняття з військового обліку офіцерів запасу на підставі фіктивних довідок військово-лікарняних комісій”.

Зазначається, що слідчі дії – це частина активності на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України, яке, зокрема, передбачає “Рекомендувати Офісу Генерального прокурора разом із Національним агентством з питань запобігання корупції та Державним бюро розслідувань вжити у місячний строк додаткових заходів з протидії вчиненню посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Збройних Сил України корупційних та інших кримінальних правопорушень”.

Читайте: У Києві голові ТЦК та ВЛК повідомили про підозру у справі виїзду призовників за кордон

Фото: ДБР

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона