Очищення каталізатора: чому та коли це необхідно

image
4 Березня 2024, 15:58
Поділитися:

Каталізатор являє собою пристрій для зменшення рівня вуглеводнів, чадного газу та оксиду азоту в складі вихлопних газів у бензинових та дизельних автомобілях. Він є обов’язковим компонентом всіх сучасних автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння.

Цей елемент може знаходитися під днищем у ділянці переднього ряду сидінь або моторного щита, а в новіших моделях – у моторному відсіку. Ступінь очищення вихлопних газів залежить від декількох факторів:

якості каталітичного нейтралізатора;
чистоти фільтра;
правильності монтажу.

У більшості країн затверджені певні екологічні стандарти, у тому числі на якість та ступінь забрудненості повітря. Каталізатор забезпечує відповідність виділених продуктів згоряння визначеним санітарним нормам.

Чому важливо підтримувати чистоту фільтра?

Від функціонування каталітичного нейтралізатора залежить зниження токсичності вихлопних газів. Автомобілі з тривалим терміном експлуатації та пробігом більше ніж 100000 км дуже часто потребують заміни вузла, а це доволі дороге придбання. Тому деякі водії можуть вчиняти радикально – видаляють його.

Але є юридичний аспект цього питання: пройти технічний огляд без каталізатора неможливо. Автосервіс TurboSTO здійснює якісний ремонт турбін та паливних систем, обслуговує всі види легкового, вантажного та спеціального транспорту. Компанія надає послуги з гідродинамічної чистки каталізаторів у Києві https://turbosto.com.ua/ua/ochistka-dpf-kiev/ з безкоштовною діагностикою.

Якісне та своєчасне обслуговування автомобіля значно подовжить тривалість його експлуатації. Підтримка чистоти фільтрів – запорука правильної роботи двигуна. TurboSTO має 30 представництв у різних регіонах України, тож знайти якісний сервіс у своєму місті не буде проблемою. На ремонт всіх видів автомобільної техніки автосервіс надає гарантію до 3 років.

Ознаки та наслідки несправностей вузла

У випадку поламання виникають проблеми з системою загалом, зокрема зовнішні ознаки. При візуальному огляді на фільтрі можна побачити різного роду забруднення, залишки паливно-мастильних матеріалів та сажі;

Ознаки механічних несправностей;

втрата потужності двигуна;
нерівномірна робота силової установки;
збільшення витрат палива;
проблеми з запуском мотора;
сповільнення набору швидкості.

При цьому на панелі приладів може засвітитися датчик Check Engine. Також характерною є поява брязкоту в моторному відділенні та запаху пального.

Очищення каталізатора: чому та коли це необхідно

Чому не варто видаляти сажовий фільтр

Після цієї процедури ніби-то має збільшитися тяга двигуна, не має виникати жодних помилок. Проте в разі видалення деталі оригінальна прошивка зміниться на китайську, а загальний ресурс ДВС зменшиться на 10–20%. При цьому зростуть вимоги до якості палива, і водій не зможе на своєму авто відвідати країни ЄС.

Після видалення каталізатора стандарт зменшується до EURO-2. Крім того, не вийде в майбутньому продати автомобіль за хорошою ціною, адже його вартість знизиться на ціну нової деталі – до 1 тисячі доларів. Наслідки видалення занадто неприємні, щоб витрачати на них кошти, – краще замовити професійне очищення каталізатора.

За допомогою сканера OBD2, ендоскопа або манометра можна оцінити ступінь забруднення та пошкодження пристрою. У країнах ЄС давно користуються такою послугою під час обслуговування свого автомобіля. На TurboSTO не тільки проведуть очищення, а й висушать деталь та встановлять на автомобіль після тестування на протитиск і повторного зважування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама