Обухівський завод "Аерок" в ТОПі Великої приватизації

Обухівський завод "Аерок" в ТОПі Великої приватизації
9 Липня 2024, 06:02
Поділитися:


Взяти участь в аукціонах можна через Національну електронну біржу – офіційного партнера Prozorro.Продажі. За 8 років роботи система НЕБ провела понад 6,5 тис. успішних аукціонів на загальну суму понад 8,7 млрд гривень, забезпечуючи клієнтам цілодобову підтримку на всіх етапах аукціону – від реєстрації до оголошення переможця.

Про це повідомляє видання Економічна правда.

Мала приватизація принесла бюджету рекордні 17,2 млрд грн. Тепер, коли на фоні Малої запускається Велика приватизація, очікування підігріті ще більше, адже ТРЦ, заводи та готелі, за які зможуть позмагатися учасники аукціонів, привабливі не тільки бізнесовою цінністю, але й через прозорий механізм реалізації, який дозволить новому власнику уникнути будь-яких приводів та засад для перегляду рішень про продаж, – йдеться в повідомленні.

ТОП Великої приватизації:

Компанія Aeroc

Адреса потужностей: Київська область (Обухів, Березань), Львівська область (Стрий)

Рік заснування: 2006

Компанія “Аерок” виробляє газобетонні блоки на двох заводах в Київській області. Підприємство на Львівщині перебуває на завершальній стадії будівництво. Компанія позиціонує себе лідером на ринку продукції з чарункуватого бетону в Україні, і заявляє, що продукція виробляється згідно європейських стандартів.

Раніше компанія належала “Групі ЛСР”, пов’язану з російським підсанкційним олігархом. 2 листопада 2023 року Фонд держмайна зареєстрував компанію у держвласності та отримав її в управління.

Через те, що робота компанії була зупинена у липні 2022 року, зараз ФДМУ серед першочергових кроків займається інвентаризацією, поновленням виробництва та заходами щодо покращення інвестиційної привабливості підприємства.

АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”

Адреса потужностей: Житомирська та Дніпропетровська області

Рік заснування: 2014

АТ “ОГХК” є одним з найбільших виробників титанової сировини у світі. Підприємство утворилось у 2014 році шляхом об’єднання потужностей Вільногірського гірничо-металургійного комбінату у Дніпропетровській області та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату у Житомирській області.

На Вільногірській та Іршанських філіях підприємством здійснюється збагачувальне виробництво концентратів титанових руд. Виробничі потужності – понад півмільйона тон сировини на рік.

Наприкінці квітня підприємство відзвітувало про завершення першого кварталу із чистим прибутком у 30 млн грн. Входить в Топ-100 найбільших платників податків в Україні, в компанії працюють 5800 працівників.

4 квітня в інтерв’ю Українському Радіо голова Фонду державного майна України Віталій Коваль назвав Об’єднану гірничо-хімічну компанію в переліку підприємств, які підпадають під Велику приватизацію.

ТРЦ Ocean Plaza

Адреса: Київ, вул. Антоновича, 176

Рік будівництва: 2012

Один з найбільших ТРЦ Києва. На площі в понад 165 тис. кв. метрів розташовані понад 470 магазинів, 40 ресторанів, кафе, мультиплекси, кінотеатри та гігантський акваріум на 350 тисяч літрів.

Побудований у 2012 році і до 2016 року зберігав статус найбільшого ТРЦ України. Англомовне видання Kyiv Post перед відкриттям ТРЦ називало цю подію “найочікуванішою для світу роздрібної торгівлі Києва”.

Інвестиції в будівництво у 2012 році склали близько 300 млн доларів. Російський капітал помітили в документах ще на етапі інвестицій (один з інвесторів – московська компанія “ТПС Недвижимость”, яка належить російським бізнесменам Ротенбергам). Після будівництва “ТПС Недвижимость” викупила акції у співінвестора – української UDP.

А в 2019-му ⅓ активу UDP придбала назад. Врешті З березня 2023 року рішенням Вищого антикорупційного суду 66,65% акцій ТРЦ, які знаходилися в близьких до країни-агресора компанії, були передані державі.

Готель “Україна”

Адреса: Київ, алея Героїв Небесної Сотні, 4

Рік будівництва: 1961

Розташований поруч з Майданом Незалежності 16-поверховий готель “Україна” став символом Києва для цілого покоління українців. Понад півсторіччя в ньому зупиняються відомі актори, спортсмени, музиканти, дипломати та політики.

На момент будівництва це був один з найвищих хмарочосів України.

В готелі є басейн, баня, нічний бар, ресторан, кафе, більярд, магазин та кіоски. Працює перукарня, тренажерний зал, масажний кабінет, є два конференц-зали, медпункт та автостоянка з охороною на 69 місць.

Готель включено в перелік об’єктів великої приватизації державної власності розпорядженням від 23 квітня 2024 року № 352-р.


Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

  • Завод "Аерок" готовий до продажу: знято всі арешти з корпоративних прав

  • Фонд держмайна назвав стартову вартість приватизації заводу "Аерок"

  • Обухівський завод "Аерок" передали в управління фірмі-конкуренту

  • Фонд держмайна планує приватизацію компанії "Аерок", один із заводів якої знаходиться в Обухові

  • Вищий антикорупційний суд конфіскував у російського олігарха завод "Аерок" в ОбуховіSource link