Обраний від “ОПЗЖ” депутат КОР Ксьонзенко оскаржує рішення облради про призупинення повноважень

image
30 Жовтня 2023, 20:42
Поділитися:

30 жовтня 2023 г. 20:27

Депутат Київської обласної ради (КОР) Валерій Ксьонзенко (на фото) вимагає у Київському окружному адміністративному суді визнати протиправним та скасувати рішення КОР про призупинення повноважень депутатів облради, обраних від нині забороненої партії “Опозиційна платформа – за життя” (“ОПЗЖ”).

Про цеKВ дізналася з повідомлення Руху “Чесно” 30 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“У реєстрі судових справ з’явилася інформація про позов депутата Валерія Ксьонзенка, який раніше був обраний від нині забороненої партії ОПЗЖ до Київської обласної ради. Позивач вимагає визнати протиправним та скасувати рішення ради про призупинення повноважень депутатів облради, обраних від партії ОПЗЖ. Про це Руху ЧЕСНО повідомив сам позивач у телефонній розмові”, – сказано в повідомленні.

Депутат Ксьонзенко впевнений, що рішення обласної ради є політичним і незаконним, тому і звернувся з відповідною заявою до суду.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Я подав заяву минулого тижня, 26 жовтня. Заява містить вимоги скасувати незаконне рішення та визнати його протиправним. Якщо дивитися з точки зору закону, то наші шанси – 100%. Рішення прийнято незаконно. У ради немає повноважень відсторонювати депутатів, є Конституція та закон про вибори, де чітко виписані підстави. Поки нас не обмежують у роботі та доступі до приміщень ради, ми продовжуємо працювати і виконувати свої функції, але лічильна комісія не враховує наші голоси”, – прокоментував Ксьонзенко свій судовий позов Руху “Чесно”.

Колеги Ксьонзенка по облраді, чиї повноваження також призупинили, не подавали до суду, а долучаться до розгляду справи за позовом Ксьонзенка як треті особи.

Як інформувала KВ, 17 жовтня Київська обласна рада вирішила виключити зі складу ради депутатів від забороненої ОПЗЖ – Валерію Барановську, Тараса Ващішіна, Олександра Мутеля, Андрія Фещенка, Юрія Чередніченко, Ірину Швець, Олега Корбана та Валерія Ксьонзенка. Депутатські повноваження цих обранців, а також депутата від “Батьківщини”, який вирішив залишити депутатський корпус за власним бажанням поза політикою, наразі вважаються призупиненими.

Читайте: Очищення зали: Київська обласна рада призупинила повноваження 9 депутатів

Фото: скріншот відео

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона