ОБОХ підозрюваних у вбивстві трьох інкасаторів у 2015 р. та викраденні понад 14,5 млн грн, Броварський міськрайонний суд ВИПРАВДАВ | Трибуна

Броварський міськрайонний суд на своєму офіційному сайті повідомив, що розгляд кримінальної справи щодо вбивства інкасаторів у жовтні 2015 році закінчено. Через понад 7 (!) років. Про це йдеться і в Єдиному реєстрі судових рішень. У суді всі ці роки тривав розгляд справи про розбійний напад на машину ПриватБанку і вбивство трьох інкасаторів. Судили двох уродженців Городні – друзів дитинства: 42-річного Олександра Маклюка та 40-річного Володимира Терещенка. Їх звинувачували у вбивстві з корисливих мотивів, розбійному нападі та підпалі авто. Обом загрожувало довічне ув’язнення. А тепер – обидва на волі. Суд каже – прокурори не довели, що обвинувачені вчинили кримінальне правопорушення. Хоча третього підозрюваного у матеріалах справи не було.
Як раніше повідомляло видання “Час Ч”, 23 жовтня 2015 р. три інкасатори – 46-річний Юрій Магдибор, 43-річний Андрій Новіков та 45-річний Володимир Гончар, які поїхали з Чернігова за готівкою до Києва, завантажили в броньований автомобіль опломбовані мішки з 10 млн 500 тис.грн і кейс із 150 тис. доларів та 30 тис. євро. Дорогою до Чернігова, хоча зупинки суворо заборонені посадовою інструкцією, автівка на кілька хвилин зупинялася в Броварах та в селі Прогрес на Козелеччині. Автомобіль був обладнаний GPS-навігатором. О 13.44 у «ПриватБанк» надійшов сигнал, що в машині спрацювала тривожна кнопка, а зв’язку з екіпажем не було. Навігатор показав: за селом Красне Чернігівського району авто відхилилося від маршруту на 200 метрів у бік села Скорінець.
Коли на виклик банку приїхала поліція, то броньовик палав. Після погашення полум’я рятувальниками, з’ясувалося, що двері броньовика розчинені – там не було ні грошей, ні інкасаторських мішків, лише обвуглені рулончики стрічки для банкомата. Тіла інкасаторів також дуже обгоріли.
Згодом у тілах експерти знайшли кулі. Водій сидів на своєму місці дещо нахиливши голову на колегу, який був поруч. Третій член бригади лежав за кабіною біля дверцят відсіку для грошей. Судмедексперти прийшли до висновку, що на момент горіння один із інкасаторів був ще живий, позаяк у дихальних шляхах знайшли кіптяву.
За допомогу в затриманні розбійників банк оголосив винагороду – мільйон гривень.
Перша підозра впала на Олександра Маклюка, який теж працював інкасатором – наступного дня він прийшов на роботу з опіками руки й голови. Але пояснив, що обпікся, коли чистив накип в електрочайнику.
Поліцейські Олександра опитали, але не затримали, а наступного дня Маклюк зник – втік із України в росію. Удома лишилися всі його документи, паспорт, банківські картки. Дружина, яка на той час працювала в Господарському суді, подала на розлучення.
Затримали Маклюка 22 жовтня 2016 р. у Санкт-Петербурзі. Як тоді писали пітерські ЗМІ, він розповів російським поліцейським, що причетний до нападу, проте нікого не вбивав. Усе зробив подільник Олег, майор, співробітник СБУ. Вони начебто були у змові, вирішили інсценувати розбійний напад, але нікого не вбивати, але подільник порушив домовленості і перестріляв інкасаторів.
25 жовтня 2017 р. Маклюка екстрадували в Україну. І тут він назвав співучасника злочину – Володимира Терещенка, якого затримали в листопаді. Однак той заперечив свою причетність до нападу, але його в СІЗО все ж закрили. Згодом Маклюк навіть написав розписку, що обмовив Терещенка, але після бесіди з правоохоронцями «забув» про ту розписку. Обох розвезли по різних СІЗО: Маклюка — у столицю, Терещенка — в Новгород-Сіверський, потім повернули в київський слідчий ізолятор.
В обвинувальному акті слідчий і прокурор розписали роль кожного з обвинувачених: Маклюк неподалік ПриватБанку в Чернігові сів у машину до колег, які прямували в Київ по гроші. Терещенко на Тойоті Камрі поїхав за ними слідом. Маклюк вийшов біля автозаправки поблизу Великої Димерки, зустрівся з Терещенком і чекали, доки автомобіль із грошима повертатиметься в Чернігів. Машина їхала назад і зупинилася. Один із інкасаторів відчинив бічні двері машини, тоді Терещенко з пістолета ТТ вистрілив у Юрія Магдибора, потім – у Володимира Гончара та двічі в Андрія Новікова. А Маклюк із пістолета ПМР теж вистрілив у Новікова. Потім Маклюк сів за кермо інкасаторського автомобіля і поїхав слідом за Терещенком. У районі села Прогрес забрали гроші, поділили, автомобіль спалили на лісовій дорозі до села Скорінець. Про те, що ще хтось брав участь у цій оборудці – в в акті не було ні слова, пишуть журналісти Часу Чернігівського.
У 2019 р. дійшло майже до оголошення вироку, проте судді, які розглядали справу, пішли на пенсію, було призначено нову колегію (трійку) і розгляд почався з початку. За 2,5 роки склад суддівської колегії змінювався тричі, щоразу розгляд починаючи спочатку. Змінилися й адвокати в підсудних – замість чернігівських стали київські, більшість засідань суду відбувалися по відеозв’язку. На засіданнях у 2020 році Олександр Маклюк свою вину визнавав частково, він зізнавався в участі в розбої. Терещенко заперечував усі звинувачення. У справі вбивства інкасаторів судові засідання тривали понад 7 років.
І ось, нарешті, 26 березня 2025 року Броварський міськрайонний суд виніс вирок: Олександра Маклюка визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України («Розбій»), та призначено йому покарання у виді позбавлення волі строком на 15 років із конфіскацією майна.
У пред’явленому обвинуваченні за п. п. 1, 6, 12 ч. 2 ст. 115 КК України («Умисне вбивство») визнано невинуватим та виправдано, позаяк «прокурор не довів, що обвинувачений вчинив це кримінальне правопорушення». Також він має відшкодувати майнову шкоду у понад 14,7 мільйона гривень та 89 213 гривень процесуальних витрат. Як розповів Суспільному Віктор Чевгуз, адвокат Терещенка, Олександра Маклюка відпустили за «законом Савченко».
Щодо Володимира Терещенка, то його суд визнав «НЕВИНУВАТИМ за ВСІМА статтями обвинувачення ( тобто за розбій (ч. 4 ст. 187 КК України), умисне вбивство (ч. 2 ст. 115 КК України) та умисне пошкодження майна (ч. 2 ст. 194 КК України – авт.) та виправдано, позаяк прокурор не довів, що обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення». Адвокат Чевгуз журналістам розповів, що суд вирішив стягнути з Маклюка майже 15 мільйонів на користь ПриватБанку. Він довічно виплачуватиме, оскільки в нього немає ні майна, ні грошей, нічого.
Наразі обидва чоловіки перебувають на волі. Також у судовому рішенні йдеться, що вбивство трьох інкасаторів здійснила «невстановлена судом особа».
Замість епілогу: ХТО ж вбив трьох інкасаторів і ДЕ ділися мільйони – так і залишилося очевидною «таємницею» (адже третього підозрюваного у справі не було).
Читайте також
Громадські роботи як спосіб покарання: тепер і для неповнолітніх засуджених у Броварах
«Відмили» мільйони бюджетних коштів на будівництві в Броварах стадіону в парку «Перемога»? Триває досудове розслідування
Кримінальна справа Майбоженка: покарання – штраф у 34 тис.грн? Прокуратура заявила про відвід судді через сумніви в об’єктивності суду
Суд над головною бухгалтеркою дитсадка «Червоні вітрила»: свідоме затягування захистом судового процесу?
Джерело: Трибуна – Бровари
Відео

