Нові горизонти для ветеранів війни: огляд актуальних програм та ініціатив | Трибуна

image
9 Квітня 2024, 20:35
Поділитися:

Пропонуємо добірку актуальних можливостей і корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин із посиланням на «Український ветеранський фонд».

У сучасній Україні ветерани війни стикаються з численними викликами, які вимагають комплексної підтримки для успішної реінтеграції у цивільне життя. Від автошкіл для осіб із інвалідністю до грантів на започаткування власного бізнесу, державні та неурядові організації активно працюють над розширенням можливостей для ветеранів та членів їхніх сімей. У публікації пропонуємо огляд низки актуальних програм та ініціатив, спрямованих на підтримку та емпауермент ветеранської спільноти, відкриваючи перед ними нові горизонти можливостей.

Автомобільні курси для ветеранів із інвалідністю

Українські ветерани війни та члени їхніх сімей, що мають інвалідність, тепер можуть скористатися можливістю безкоштовно навчитися керуванню автомобілем.

Ця ініціатива, запущена в рамках проєкту «Автошколи для осіб із інвалідністю», фінансується державою та доступна в декількох областях України.

Детальніше – ТУТ.

Спрощення отримання фінансової допомоги

Міністерство у справах ветеранів внесло зміни до процедури призначення одноразової грошової допомоги для сімей загиблих та інвалідів війни. Тепер заяви можна подавати не тільки через поштові відділення, а й у центрах надання адміністративних послуг.

Детальніше – ТУТ.

Юридична підтримка ветеранів

Український ветеранський фонд пропонує безкоштовну юридичну консультацію для ветеранів і їх родин. Важливо, що кожен, хто потребує правової допомоги, може отримати індивідуальну консультацію, заповнивши онлайн-форму ТУТ.

Економічні ініціативи для ветеранів

Уряд розширив програму єРобота, включивши грантові програми для підтримки ветеранів, які бажають розпочати або розвинути власний бізнес.

Гранти можуть становити від 250 тисяч до 1 мільйона гривень і покривати різноманітні бізнес-потреби.

Детальніше про отримання грантів – ТУТ.

Кар’єрні можливості у ветеранському фонді

Український ветеранський фонд оголошує набір на різні посади, відкриті для ветеранів та їхніх рідних.

Це можливість приєднатися до команди фонду і внести свій вклад у важливу справу підтримки ветеранської спільноти. Вакансії розміщені у різних відділах, включаючи фінанси, бухгалтерію, аналітику та комунікації.

Переглянути вакансії можна ТУТ.

Для ветеранів у доступі 24/7 онлайн-курс «Повернення з війни: розум, тіло, соціум».

Курс корисний для ветеранів, які повернулись із війни. У ньому лекції про фізичну реабілітацію, працевлаштування у цивільному житті, про те, як побудувати, розвинути та масштабувати власний бізнес. Курс підготувала команда Українського ветеранського фонду та Український католицький університет.

Деталі – ТУТ.

Психологічна допомога та соціальна адаптація

Гаряча лінія кризової підтримки працює цілодобово для ветеранів та їхніх родин, надаючи кваліфіковану психологічну допомогу.

Тел.: 0 800 33 20 29.

Також у Львові діє терапевтичне співтовариство, що проводить зустрічі для ветеранів, сприяючи їх соціальній адаптації та психологічній реабілітації. Зустрічі відбуваються щосереди о 19:00. Щоб взяти участь, потрібно зареєструватися.

Детальна інформація – ТУТ.

«Чуєш? Плюс.Плюс» – проєкт від ГО »Відчуй» для слухопротезованих ветеранів. Психологи та педагоги проєкту допомагають військовим знову вчитись сприймати звуки. Консультації проходять в онлайн- та офлайн форматі у Києві.

Усі деталі – ТУТ.

Освітні програми та професійна перекваліфікація

Ветерани мають можливість участі в освітніх програмах та професійній перекваліфікації, включаючи курси у сфері IT, адміністративних послуг та інших галузях. Це дає їм шанс знайти роботу в новій сфері, розвинути власний бізнес або покращити професійні навички.

Подати заявку можна ТУТ.

Фінансова підтримка для ветеранського бізнесу

Український ветеранський фонд також пропонує фінансову підтримку для розвитку бізнесу ветеранів. Відшкодування до 20 тисяч гривень доступне для ветеранів, які розвивають власний бізнес, і може використовуватися для придбання обладнання, товарів та інших необхідних матеріалів. Це можуть бути генератори, зрошувальні системи, швейні машинки, ноутбуки, фотоапарати та багато іншого.

Деталі – ТУТ.

Ці програми та ініціативи відкривають нові можливості для ветеранів та їхніх родин, допомагаючи їм адаптуватися до цивільного життя та забезпечити своє майбутнє.

ФОТО – Апостроф

Читайте також:

Психолог для військових: у Броварах ветеранів та членів їх сімей запрошують на навчання з подальшим працевлаштуванням

У Броварах безкоштовно оздоровлюватимуть ветеранів війни та праці. І не лише

Для колишніх полонених та ветеранів війни в Києві відкрився хаб

500 доларів на навчання: як ветерани та їх рідня можуть отримати стипендії

Ветеранів війни Броварської громади реабілітують і працевлаштують

Джерело: Трибуна – Бровари